Jump to content

system laucher isn't responding


knxwledge
 Share

Recommended Posts

Witam, moj redmi note 4 (juz kilku letni, po przejściach) zaczął mieć kolejny problem... Dwa miesiące temu bateria była wymieniana na nową, nagle od piątku bateria praktycznie nie trzyma. Wystarczy 10 minut pracy na telefonie, a bateria leci w dół. Dzisiaj jechalem w trase i z telefonem było wszystko ok, pracował jedynie google maps, ale pod koniec trasy próbując zejść do głownego menu pojawiał się czarny ekran. Po restarcie telefonu pojawia się komunikat "system laucher isn't responding. Do you want close it?". Widać normalnie tapetę na telefonie oraz górny pasek (godzina, bateria itp.), nie ma za to żadnych ikonek i za każdym razem pojawia się wyżej wymieniony komunikat. O dziwo jak ktos mi napisze sms-a czy zadzwoni do mnie to normalnie mogę odebrać czy odczytać wiadomość. Ktoś wie jak mozna to rozwiązać? Próbowalem kilkukrotnie resetować telefon, ale nic nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

A launchera to masz fabrycznego czy zewnętrzny? Może wystarczy go przeinstalować.
System aktualny, czy długo nie aktualizowany?
Co do baterii, może wadliwa, a może system się sypie, jak odpalisz fona zobacz co ciągnie prąd.
Fon po przejściach, zalany?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj telefon nagle sam z siebie po prostu zaczął działać, wróciły wszystkie ikonki, paski i przez kilka godzin było w porządku. Z nudów w robocie odpaliłem jakąś gierkę, pograłem z pół godziny i po wyjściu z aplikacji sytuacja wróciła do normy: ikonki poznikały, jest tylko pusta tapeta i zaczął pojawiać się ten komunikat.  Co dziwne można się do mnie dodzwonić, przychodzą mi sms-y, jeżeli mam w tle odpaloną już jakąś aplikacje (messenger, instagram, cokolwiek) to mogę jej używać, działa przycisk power oraz przejść choćby do aparatu (gdy tel jest zablokowany po prawej stronie mam ikonkę).

Launcher  fabryczny, od początku ten sam, telefon był kupiony zaraz po premierze, ściągany prosto z Chin. W jaki sposób mam go przeinstalować? Z pozycji telefonu nie jestem w stanie nic zrobić (jedynie rozwinąć od góry pasek z ikonkami od internetu, latarki, hotspota itp. oraz przy zablokowanym telefonie włączyć aparat i Mi Remote), po podpięciu do komputera telefon się jedynie ładuje i go "nie widzi" na komputerze.

Zalany nie był, ale swego czasu spuchła mi bateria i tel zaczął się rozklejać od środka. Przeleżał w szafie kilka miesięcy, wreszcie zdecydowałem się go naprawić. Około 2 miesiące temu wymieniono mi baterię i "posklejano go", początkowo było wszystko w porządku i dopiero od kilku dni zaczęły się owe problemy. Telefon mimo tego, że ciągle jest podłączony do ładowarki, bateria nie przekracza 89%. To chyba ważne, bo problemy (z baterią, i dwa dni później z system launcherem) zbiegły się ze ściągnięciem sporo ważącej aplikacji z google play, pojawiły się komunikaty o braku miejsca, usunąłem kilka innych zbędnych aplikacji, ściąganie się dokończyło i mam wrażenie, że od tego momentu bateria przestała trzymać. Apkę chwilę potem z telefonu usunąłem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...