Ikaru93

Zniekształcanie zdjęć

Recommended Posts

Mój telefon od jakiegoś czasu zniekształca losowo niektóre zrobione zdjęcia - przykład w załączeniu.

1. Nie jest to problem sprzętowy - aparat zniekształca tylko niektóre, losowe zdjęcia, większość jest bez zarzutu.

2. Po zrobieniu zdjęcia wyświetla się miniatura w lewym dolnym rogu aplikacji aparat, która wygląda w porządku, dopiero po sekundzie widoczne jest na miniaturze już zniekształcenie, jakie dotknęło zdjęcie. 

Jakiś pomysł, skąd ten problem i co można zrobić? Z góry dziękuję! 

problem.jpg

Jak macie ustawione zapisywanie fot na karcie, to spróbujcie zmienić na zapis do pamięci wewnętrznej i zobaczyć czy się naprawiło.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

18 godzin temu, jackkucyk napisał:

u mnie też się zdarzyło, przy czym nie mam karty pamięci i zapisuje do pamięci wewnętrznej 

I u mojej drugiej połówki w RN5 też to samo, karty pamięci nie ma, zdjęcia zapisywane są w pamięci telefonu. Myślicie, że to bud software'owy, czy bardziej hard? Nie wiem czy odsyłać tel na gwarancję... Może w MIUI 11 to naprawią...

Edited by minek200

Właśnie przed chwilą doszedł do tego jeszcze jeden objaw, mianowicie, włączając aparat w telefonie obraz się trzęsie, i tak co ok. 10 włączenie...

Na RN5P wskoczyło MIUI11, moja luba robi ok 50 zdjęć dziennie to poobserwuje temat, czy aktualizacja naprawiła problem.

Edited by minek200

Witam! Czy komukolwiek udało się ustalić przyczynę błędu? Czy ktoś odsyłał telefon na gwarancję? Mam ten sam problem od paru miesięcy. Wydawało się, że przywrócenie do stanu fabrycznego załatwiło sprawę, ale niestety... problem powrócił :( Testowałam zapis na karcie i w pamięci wewnętrznej - bez znaczenia, błąd się pojawiał po zrobieniu zdjęcia, jak w innych komentarzach.     

IMG_20191219_165910.thumb.jpg.1c6d55a4a95fd5fbd2648796bc9ce2da.jpg

Edited by Csillag