Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Jakość Dzwięku?


Adrianus1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zamierzam kupić telefon u forumowego sprzedawcy a4u, mam pytanie:

Jaka jest jakość dzwięku na lepszych słuchawkach np. AKG K99, 414P lub podobnych. Bo wiem, że w wersji z MKT szału nie ma. Zależy mi na tym aby był poprawny i oddający całe pasmo oktawowe.

 

Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku sporo ponad normę HI-fi według DIN 45500. Niema się o co czepiać. A do tego sprzętu polecam AKG K420. Będą sprawować się z nim o wiele lepiej niż podane modele (przede wszystkim o wiele głośniejsze z uwagi na niespotykaną sprawność).

No i można zawsze je złożyć i zabrać ze sobą a przy tym słychać otoczenie i nie pocą się tak uszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku sporo ponad normę HI-fi według DIN 45500. Niema się o co czepiać. A do tego sprzętu polecam AKG K420. Będą sprawować się z nim o wiele lepiej niż podane modele (przede wszystkim o wiele głośniejsze z uwagi na niespotykaną sprawność).

No i można zawsze je złożyć i zabrać ze sobą a przy tym słychać otoczenie i nie pocą się tak uszy. 

Czyli na twoich 420 odtwarzając muzykę we flacu nie zgrzytasz zębami, przy ulubionych fragmentach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego słucham. Jak "łupaniny" to nawet mp3 wystarczy. A jak np. kawałków w wykonaniu Norach Jones czy Katie Melua to albo bardzo wyskoki bitrate albo bezstratny. Zresztą polecam te panie do testowania, bo głos ludzki i kontrabas pokazują natychmiast wiele wad. Np. pistony V2 przy kontrabasie mają przesypywanie pisaku (zresztą SR60 też odrobinę na to chorują, za dużo harmonicznych). 

 

Tak czy inaczej IMHO niema tragedii. Jak na sprzęt przenośny jest zupełnie dobrze. I tak zwykle słuchawki są najsłabszym ogniwem. 

 

IMHO różnice między MI3, Note PRO i LTE nie są jakieś bardzo znaczące. Natomiast redmi (nie Note tylko ten mały) jest wyjątkowo cichy, i do tego modelu polecam kupować słuchawki z jak największą sprawnością (czyli jak najwięcej dB na mW).  

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego słucham. Jak "łupaniny" to nawet mp3 wystarczy. A jak np. kawałków w wykonaniu Norach Jones czy Katie Melua to albo bardzo wyskoki bitrate albo bezstratny. Zresztą polecam te panie do testowania, bo głos ludzki i kontrabas pokazują natychmiast wiele wad. Np. pistony V2 przy kontrabasie mają przesypywanie pisaku (zresztą SR60 też odrobinę na to chorują, za dużo harmonicznych). 

 

Tak czy inaczej IMHO niema tragedii. Jak na sprzęt przenośny jest zupełnie dobrze. I tak zwykle słuchawki są najsłabszym ogniwem. 

 

IMHO różnice między MI3, Note PRO i LTE nie są jakieś bardzo znaczące. Natomiast redmi (nie Note tylko ten mały) jest wyjątkowo cichy, i do tego modelu polecam kupować słuchawki z jak największą sprawnością (czyli jak najwięcej dB na mW).  

Ja słucham we flacu, muzyki filmowej, queen, phila colinsa, katie melua, itp. Lupanke nawet ciezko znalesc we flacu.

BTW sluchawki AKG maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Wiekszosc ludzi jak im pokazuje dzwiek na tych sluchawkach, pozniej uwazaja ze wczesniej nie suchali muzyki w takim wymiarze. 

 

Dziekuje slicznie za opinie i rozwianie moich watpliwosci... kupuje redmi note lte

Ja z swej strony dodam ze smartfona używam do mojego kina domowego. Wczesniej miałem Sony Xperia ZL, Redmi Note LTE bije go na głowę pod tym wzgledem

To mnie zdziwiłeś, myslalem ze SONY maja pod tym wzgledem fajne parametry. Czyli poszli po bandzie olali klientow i symbol sony walkman juz nic nie znaczy.

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...