Sign in to follow this  
ryto

[Xiaomi Mi8 Lite] Źle działa tryb "Nie przeszkadzać"

Recommended Posts

Cześć, liczę na waszą pomoc w związku z trybem "nie przeszkadzać".

Otóż po włączeniu tej opcji wyciszają mi się wszystkie dźwięki - ikona dźwięków (po wciśnięciu vol-) jest przekreślona i nieaktywna. Wygląda to tak jakby włączał się tryb cichy, a nie tryb nie przeszkadzaj.

Powoduje to, że niezależnie od tego kto dzwoni, nie ma dźwięków, jest tylko wibracja, jak w trybie cichym. A ja chcę, żeby osoby z ulubionych kontaktów mogły się do mnie zawsze dodzwonić o każdej porze.

Jak ruszę klawiszem głośności na telefonie do góry (vol+) to ikonka dźwięków robi się znowu aktywna (nieprzekreślona) i wówczas zaczyna działać tryb nie przeszkadzaj tak jak powinien - aktywują się dźwięki (np dźwięk połączenia) i słyszę sygnał od ulubionych kontaktów. Ta ikona po włączeniu tego trybu powinna zawsze być aktywna, nieprzekreślona, a nie jak w trybie cichym, przekreślona i wyszarzona.

Trochę to utrudnia korzystanie z trybu nie przeszkadzaj, bo nie jestem w stanie ustawić go na wł/wył automatyczne - bo nie ma dźwięków (dopiero manualne wciśnięcie vol+ odblokowuje dźwięki).

Ktoś może spotkał się z czymś takim?

Podsumowując. Chodzi o to, żeby po włączeniu trybu nie przeszkadzaj ikona dźwięków była aktywna, a nie przekreślona i wyszarzona, jak w trybie cichym.

Xiaomi Mi8 Lite, Miui 9.6 Stable, Android 8.1

PS. Ten sposób powyżej na odblokowanie dźwięków działa tylko przy wyłączonej opcji optymalizacji miui. Przy włączonej, dźwięków nie da się odblokować klawiszami głośności w trybie nie przeszkadzaj.

Edited by ryto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this