Skocz do zawartości

Xiaomi redmi note 4x - problemy


mystic86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Od ponad roku jestem posiadaczem wspomnianego modelu marki Xiaomi. Z telefonu jestem generalnie zadowolony, ale mam 2 dość irytujące problemy:

1. Tryb wyciszenia (+ wibracje) po wyłączeniu pozostawia pasek głośności dźwięków aplikacji (środkowy) na poziomie 0% i jeżeli ręcznie nie zwiększę głośności to nagle okazuje się, że nie słyszę dźwięków przychodzących smsów, czy dźwięków aplikacji typu Youtube.

2. GPS od początku ma problemy z działaniem i wyszukaniem mojej lokalizacji na mapach (wszystkie pozwolenia są przyznane).

Czy ktoś może ma sposób na naprawę tych problemów?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja oprogramowania to wersja, którą otrzymałem zaraz po zakupie telefonu (MIUI 8.5). Nowszej nie instaluję, ponieważ zwiększa zużycie baterii, co jest dla mnie niedopuszczalne. Mimo wszystko taki błąd to trochę wtopa, bo wpływa na podstawową funkcjonalność telefonu :(

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem wsparcie instalowałem zawsze najnowsze programy i było ok. Niestety bez spróbowania nowszego romu nic nie poprawisz. Zawsze można wrócić wstecz jak masz kopie systemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mystic86 napisał:

(MIUI 8.5).

Człowieku.... mamy MIUI 10... 11 niedługo, a ty siedzisz na 1 sofcie, który był dostępny dla tego modelu... Co więcej na forum masz tematy, w których ludzie mówią dokładnie na jakim sofcie jak sie zachowuje bateria (jeżeli chodzi o devy), a wszelkie stable od strony baterii działają podobnie...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaki mamy obecnie dostępny soft, ale czytałem fora i wiele osób narzeka na zwiększony drenaż baterii, a dla mnie to jedna z największych zalet tego modelu - mocna bateria. Nie zmienia to faktu, że problemy z GPS (mój stary 4 letni tablet nie ma z tym problemu) i trybem wyciszenia (co jest jedną z najczęściej używanych funkcji telefonu) nie powinny w ogóle występować (wersja 8.5 to nie jest jakaś stara wersja, a bynajmniej nie jakaś początkowa beta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mystic86 napisał:

wersja 8.5 to nie jest jakaś stara wersja

Bardzo stara, patrząc na to, że aktualnie dostępna jest stable 10.2, czyli różnica jakichś 2lat :).

3 minuty temu, mystic86 napisał:

nie powinny w ogóle występować

Może Cię zaskoczę, ale AKTUALIZACJE są po to, aby błędy takie naprawiać, po to się je wydaje :).

4 minuty temu, mystic86 napisał:

wiele osób narzeka na zwiększony drenaż baterii,

Na każdym sofcie przez 2 lata? Wiesz jakie jest prawdopodobieństwo czegoś takiego? Co więcej, to jest model z 4Ah, czego się boisz? Robisz kopię, instalujesz soft, sprawdzasz, jeżeli baterię Ci żre, jeżeli coś jest nie tak, coś się sypie, zawsze możesz wrócić, przywrócić pełną kopię i masz dalej wszystko po staremu... My Ci tych problemów magicznie nie naprawimy, do tego jest wymagana aktualizacja. Nie zrobisz aktu? Borykaj się z tymi problemami dalej. Twoja decyzja, Twój smart, Twój czas, Twoje życie. Od ponad 5lat co tydzień aktualizuje sobie fona (cotygodniowe wersje rozwojowe), nawet jeżeli w jakimś tygodniu coś z baterią skopali, to po tygodniu miałem kolejną aktu, w której to poprawiali, a jeżeli mocno coś skopali, to zawsze można było wrócić na wcześniejszy soft poprzez backup...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mystic86 napisał:

Wystarczy poczytać wypowiedzi na chociażby reddicie, gdzie najnowsza wersja 10 zmniejsza czas pracy baterii nawet o 50%

I masz pewność, że to jest wina softu, a nie tego, co ludzie mają poisntalowane, używane, nie tego, że FB ostatnio znowu ma beznadziejną optymalizację (gorszą niż zazwyczaj, jak oni to robią?!) i potrafi zassać baterię? Proszę bardzo, 12 stron wątku:

Znajdziesz soft dla siebie (widzę, że jeden z ostatnich stable 9 ładnie się sprawdzał).

Co do kopii, w systemie masz opcję kopii MIUI, a ja polecam unlock BL i instalację TWRP (z tego co pamiętam na MTK potrzebny jest jeszcze lazyflasher, czy coś, musisz doczytać) i zrobienie kopii w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to : https://www.gsmmaniak.pl/865620/xiaomi-blokada-rollback-protection/

Czyżby Xiaomi zablokowało możliwość przywracania starej kopii systemu? Jeżeli wykonam kopię swojego 8.5 i po przejściu na najnowszy coś mi się nie spodoba, to czy przy próbie powrotu do wersji pierwotnej telefon się zablokuje? Jeżeli taka jest polityka firmy, to przyznam nie zachęca to do aktualizacji.

Edytowane przez mystic86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mystic86 napisał:

A co powiesz na to

1b5f14dfae452c52139883957575aedd.pngProszę bardzo, pełna lista urządzeń z ARB.

4 minuty temu, mystic86 napisał:

to czy przy próbie powrotu do wersji pierwotnej telefon się zablokuje?

Jeżeli niczego nie skopiesz i będziesz iść razem z poradnikami, to nie :). Tylko pamiętaj, aby po zrobieniu kopii, zgrać ją sobie na PC, żeby jej czasem nie usunąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...