Jump to content

Po aktualizacji aplikacje zniknęły i nie można ich ponownie zainstalować


longersrc

Recommended Posts

Witam,

Mam dość skomplikowany problem z moim Redmi4Pro i już nie mam pomysłu jak temu zaradzić. Opis będzie dość długi ale opiszę cały kontekst i co zostało zrobione bo może ktoś wpadnie na pomysł jak to rozwiązać.

W skrócie: po aktualizacji tygodniowej zniknęły aplikacja Chronus oraz Action Launcher i nie można ich ponownie zainstalować. Zarówno z play nie działa jak i manualnie po ściagnięciu .apk

A teraz wersja długa: długo miałem miui9 z ostatnia wersja z xiaomi.eu bodajże 22.03.2018, później zainstalowałem wersję 8.10.25 i miałem miui10. Jednak jak zainstalowałem wersje 8.11.1 to już mi zniknął Widget Chronus i jak sie okazało cała aplikacja. Ponowne zainstalowanie z różnych źródeł było niemożliwe. W Google Play miałem błąd 910 a przy próbie instalacji z pamięci telefonu komunikat "Nie można zainstalować aplikacji". Na początku skupiłem się na błędzie 910 z Google Play więc zrobiłem wszystko co znalazłem na Polskich i Angielskich forach by rozwiązac problem ale nic nie pomogło. Więc cofnąłem się do wersji 8.10.25 ale problem nadal był ten sam. Cofnałem się jeszcze bardziej, do miui9 i wspomnianej wersji 22.03.2018 i o dziwo mogłem zainstalować Chronus. Więc zaryzykowałem i ponownie zainstalowałem 8.10.25 i wszystko było. Przed instalacja wyczyściłem jeszcze Dalvik cache i Chronus ponownie mogłem zainstalować. Z tą wersją sobie żyłem do wczoraj. Jako że wsparcie dla Redmi4 Pro sie zakończyło chciałem wgrać ostatnia wersję: 9.1.3. Po zainstalowanie ponownie zniknął Chronus i Action Launcher, który też był tym razem obecny.

Zarówno z Google Play jak i .apk nie można zainstalować. Błędy jak wyżej. Co dziwne, to w Google Play przed instalacją informuje mnie że jest to bardzo duża aplikacja i mogą zostać naliczone koszty, czy na pewno chcę kontynuować. Daję tak bo: a) jestem połączony przez wi-fi, b) aplikacja waży 5(Chronus) 12(Ation Launcher) MB, więc nie tak dużo. No i jak dam dalej to instaluje ale po jakimś czasie zamiast ikonek otwórz odinstaluj pojawia wię ponownie Zainstaluj, wiecej informacji.....czyli tak jakby instalacja się zaczeła ale nie może zostać zakonczona. To samo jeśli instaluje przez .apk. Zaczynam instalacje a po jakimś czasie komunikat "aplikacja nie została nie zainstalowana"

Obie aplikacje mają wpływ na wygląd telefonu, więc może tam jakieś ustawienie blokuje? nie wiem....

Jeśli chodzi o błąd w Google Play (kod błedu: 910) to próbowałem wszystko. Ale skoro przez .apk nie można również zainstalować wina chyba nie leży po stronie Google Play.

Próbowałem też tak jak poprzednio cofnąć do miui9 a nastepnie znowu do 8.10.25 ale to tym razem też nie działa. Dalvik cache zawsze czyszczę.

Bawiłem się jeszcze żeby wyłączyć optymalizację Miui ale nie pomogło, wyłaczyłęm antywirus, też nic. Karty MicroSD nie mam bo używam 2 karty SIM.

Obecnie mam zainstalowaną ostatnią wersję dla Redmi 4 Pro: 9.1.3.

Dla porównania Nova Launcher można zainstalować.

 

Macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić? Gdzie szukać rozwiązania?

 

Sorry za tyle tekstu ale może ktoś wpadnie na coś.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...