Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 4 - problem z GPS


pawel.osialkowski@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Używam telefonu Xiaomi Redmi Note 4 od 9 miesięcy, właściwie  codziennie używając GPSa wszystko działało jak najbardziej poprawnie, lokalizacja w telefonie podążała idealnie za moją, zero problemów. Jednakże dnia 5 stycznia, wchodzę do tramwaju, włączam Pokemon GO (właściwie tylko do tego używam GPSu) no i GPS zaczyna trochę świrować, działa źle, krąży po innych miejscach niż się poruszam, zatrzymuje się postać w grze, odświeża się jakoś po pół minuty. Problem utrzymuje się do dziś, w niektórych miejscach GPS się spóźnia, porusza się w moją stronę dopiero po 2-3 sekundach. Są też miejsca gdzie nie mogę nawet się dostać postacią w grze, wtedy GPS idzie gdzieś totalnie obok, zatrzymuje się lub nagle dostaje dryfa totalnie w inne miejsce. Raz będąc w Poznaniu przy Cytadeli wyrzuciło mi GPS na Junikowo (drugi koniec Poznania).

Czy można to jakoś łatwo naprawić, czy potrzeba to tego jakichś większych operacji? 

Wersja MIUI: MIUI Global 10.1, jeśli miałbym podać jeszcze jakieś informacje np. o telefonie to proszę pisać.

Także w dniu 5 stycznia miałem parę aktualizacji systemowych w telefonie, min. Xiaomi Weather, lecz nie wiem, czy ma to jakiś wpływ na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nezumi napisał:

GPSTest odpal podczas trasy lub poza domem, w miejscu gdzie normalnie GPS może znaleźć jakieś sat. (GPS musi być włączony) i zobacz ile ci znajduje, jaka jest dokładność i czy załącza się Fix. 

Miałem jakieś kilka minut włączone podczas trasy autem, jak nie złapało nic to znaczy że jest problem czy trochę dłużej trzeba obserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, [email protected] napisał:

Miałem jakieś kilka minut włączone podczas trasy autem, jak nie złapało nic to znaczy że jest problem czy trochę dłużej trzeba obserwować?

Jak przez dłużej jak 30sek nic nie łapie nawet pod gołym niebem, a GPS masz włączony, to masz problem albo w sofcie, albo w hardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Jak przez dłużej jak 30sek nic nie łapie nawet pod gołym niebem, a GPS masz włączony, to masz problem albo w sofcie, albo w hardzie.

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Jak przez dłużej jak 30sek nic nie łapie nawet pod gołym niebem, a GPS masz włączony, to masz problem albo w sofcie, albo w hardzie.

Także jak w takiej sytuacji najlepiej sytuacji najlepiej byłoby postępować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, [email protected] napisał:

Także jak w takiej sytuacji najlepiej sytuacji najlepiej byłoby postępować?

Telefon masz rozumiem z oficjalnej dystrybucji z zablokowanym BL i softem global? Jeżeli tak, to masz 3 wyjścia

1. Przywrócić telefon do fabrycznych i liczyć, że coś ruszy

2. Odblokować BL i wgrać inny soft (np xiaomi.eu)

3. Oddać na gwarancję/rękojmie i niech oni się martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.01.2019 o 10:06, Nezumi napisał:

Telefon masz rozumiem z oficjalnej dystrybucji z zablokowanym BL i softem global? Jeżeli tak, to masz 3 wyjścia

1. Przywrócić telefon do fabrycznych i liczyć, że coś ruszy

2. Odblokować BL i wgrać inny soft (np xiaomi.eu)

3. Oddać na gwarancję/rękojmie i niech oni się martwią.

Byłem już przy odblokowywaniu,  zweryfikował mi się telefon, ale ze względu na to, iż telefon kazał mi się wylogować z konta Xiaomi, aby móc dodać je połączyć, to miałbym czekać kolejne 72h... Ale po wyjściu na dwór okozalo się, że już GPS działa bez zarzutu, dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...