Skocz do zawartości

Problem z tetheringiem


karolina06041992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatniej aktualizacji systemu 8.1.0 mam problem z tetheringiem. Internet w telefonie jest i działa. Inne urządzenia łączą się, lecz wyskakuje komunikat o braku połączeniu z siecią. Przetestowane na kilku telefonach i dwóch boxach tv. Udało mi się połączyć box z internetem jednak brak wtedy internetu w telefonie (tryb offline). Da się coś z tym zrobić? Proszę o pomoc  :)

Ewentualnie czy jest prosty sposób aby cofnąć aktualizacje systemu? Sprawa jest dla mnie ważna. Co robić? 

 

 

 

 

Edytowane przez karolina06041992
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w zabezpieczeniach hotspotu w telefonie jest hasło? Jeśli tak, to spróbuj utworzyć punkt dostępowy jako otwarty, czyli bez hasła, i wtedy zobacz, czy się połączy.

 

Jeszcze jedna sprawa - warto sprawdzić (zależy to od modelu telefonu) czy udostępnianie wifi w telefonie jest na paśmie 2,4GHz czy 5GHz. Nie wszystkie urządzenia obsługują pasmo wifi 5GHz, więc jeśli w telefonie hotspot ustawiony będzie na 5GHz, to np. TV czy telefon który tego pasma nie obsługuje nie połączy się.

Edytowane przez rimanov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie również wystąpił ten problem. 

Rozwiązaniem okazało się przywrócenie ustawień APN do fabrycznych. (ustawienia / sieć i internet / sieć komórkowa / zaawansowane - punkty dostępowe / w moim przypadku "orange internet"), potem modyfikacja PROTOKÓŁ APN: IPv4/IPv6

Domyślnie było samo IPv4 :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobnie, lecz niestety resetowanie ustawien APN nic nie dało.

czy ktos moze doradzic, w ktorym miejscu ustawia sie IPv4 lub IPv6 - w ustawieniach sieciowych nigdzie tego nie widze...

a moze ktos probowal przywrocic telefon calkowicie do ustawien fabycznych?

pozdrawiam,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...