Skocz do zawartości

SMS nie zostaje wysłany


Keyser Soze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem polega na tym, że wysłany sms zawiesza się w próżni.

Normalnie zaraz po wysłaniu widzimy status napis bodajże "oczekujący" -> następnie status znika i nie ma nic -> po czym po chwili przychodzi raport i przy smsie jest ptaszek/fajeczka.

Oczekujący -> nic -> fajeczka/ptaszek.

U mnie zatrzymuje się na drugim etapie - nie ma nic.

Czasem się to "przetyka" i nagle wszystkie moje wiadomości dochodzą do kogoś hurtem (naraz dostaję kilka-kilkanaście raportów i pojawiają się ptaszki/fajeczki przy wiadomościach). Od kilku miesięcy tak właśnie miałem z jednym kontaktem (od niego też wiadomości wtedy dochodziły hurtem). Teraz (dosłownie od dzisiaj) sprawa się skomplikowała. Wiadomości nie wiszą już kilku minut, ale kilka godzin. A niektóre chyba nawet nie przestają wisieć. Można powiedzieć, że obecnie komunikacja SMS z tym kontaktem stała się niemożliwa. 

Testowałem w czasie tych zwiech dzisiejszych smsowanie z innymi ludźmi i było OK. Ponadto problem dzisiaj jest chyba tylko po mojej stronie, bo ów kontakt może pisać do mnie i ja to od razu odbieram. Więc tylko wiadomości wychodzące ode mnie tak wiszą.

To co jest tutaj nietypowego, to nasza konwersacja ma już kilka tysięcy wiadomości - czy to możliwe, że jest po prostu za duża i przez to te problemy? Jakieś inne możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz waznych smsów to może ten sposob pomoże. Wejdź w ustawienia-pamieć i kliknij w Dane pamieci podrecznej. Potwierdź OK. Zostannie usunieta cześć pamieci przyspieszająca uruchamianie aplikacji. Następnie spróbuj w: Ustawienia , Zainstalowane aplikacje, znajdz SMS  i na dole kliknij Wyczyść dane.

Zastanów sie czy może masz ten numer dodany do blokowanych ?!... Zresetuj fona.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć podręczną usunąłem, numeru nie mam w zablokowanych (bo zresztą te smsy dochodzą, ale np. po kilku godzinach). SMSów wolałbym nie usuwać - to ostateczność, czyli zrobię to, jeśli to (rozmiar tej konwersacji) jest właśnie przyczyną problemu. W każdym razie dotychczasowe działania nie rozwiązały problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: https://communityforums.rogers.com/t5/Android/Text-messages-taking-up-to-10-minutes-to-send/td-p/317787

(chodzi o pierwszą odpowiedź)

Wydaje mi się, że moja diagnoza jest prawidłowa i niestety będę musiał usunąć smsy.

Edytowane przez Keyser Soze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...