Xiaomkl

Mi 6X - zakup z Aliexpress/ Custom ROM

Recommended Posts

Witam. Pragnę zamówić z Aliexpress za około 700 zł Xiaomi Mi 6X. Piszę w ofercie, że posiadam custom ROM poczytałem opinie o Custom czy Global ROM I opinie są różne mnie najbardziej interesuję czy jeśli kupię z Custom Rom bez Ota czy będzie wszystko prawidłowo działało i czy to jest taki sam sprzęt gdybym kupił wersję global? Co mnie jeszcze nurtuję czy to że to 6X soft będzie pasował np z A2 podobno to samo tylko inna nazwa. Na Custom by zmienić trzeba mieć odblokowany bootloader a nie ukrywam że zależy mi na płatnościach zblizeniowych.... Dlatego mam do Was pytanie którą wersję kupić i czym one się różnią czy global czy custom czy 6X czy A2. I ostatnie pytanie jaki soft musi być na tego typu Xiaomi Czy Miui 9 czy Android One? (Źródła różnie podają) Wiem że temat był poruszany, ale nie znalazłem sprecyzowanej odpowiedzi.... Pragnę poznać Wasze opinie ;) Dziękuję za odpowiedzi!

Mi 6x -> MIUI

Mi A2 -> Android One

i koniec, nie pozamieniasz sobie softów, bo "to to samo". Jeżeli ma Custom, to ma i odblokowany BL, co więcej, nie wiesz co to za "custom" także mozesz dostać zasyfiony szmelc nad którym będziesz siedzieć dzień, 2, 3, aż go ogarniesz.... No i niestety, ale kupując w Chinach trzeba się liczyć z tym, że trzeba poświęcić troszkę czasu po przybyciu telefon na postawienie go do stanu używalności. Jeżeli chcesz na Mi 6x mieć w pełni działające płatności, to musisz zainstalować Xiaomi.eu, bo Globala na ten model nie dostaniesz.

PS: A ten model nawet nie ma NFC, więc o jakich płatnościach rozmawiamy?

Słabo szukałeś i/lub czytałeś.

Nie ma wersji Global Mi 6x, dostaniesz z przerobionym Miui China(dodane języki + usługi Google).

Nie wgrasz softu dla Mi A2(Android One).

Nie posiadają(Mi A2 i Mi 6x) NFC - nie wiem jakie płatności masz na myśli.

https://forum.xda-developers.com/android/help/xiaomi-mi-6x-europe-t3798724

https://forum.xda-developers.com/android/help/wayne-threads-root-twrp-custom-roms-t3830164