Skocz do zawartości

Głośnik zewnętrzny dolny - jakość (stereo).


Tomasz-X

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przesiadłem się z mi 5 na Mix 2 i muszę przyznać, że jestem mocno rozczarowany jakością dolnego głośnika, jak i samym sposobem odtwarzania dźwięku przez to - stereo. Najczęściej korzystam z głośników przy YT i treściach wideo na www. Tak jak w mi5 dźwięk był bardzo głośny, czysty z idealnym środkiem i górą oraz ładnymi nienachalnymi basami, tak tutaj to jakichś koszmar. Basów prawie nie ma, środek jest ok, ale jest mocno zagłuszany przez wysokie tony, które wydzierają się z górnego głośnika i trochę mniej z dolnego. Co bardziej zaskakujące, jest ciszej niż w mi 5 i nie pasuje to do klasy telefonu. Liczyłem na coś więcej od górnego głośniczka, który podczas rozmowy jest donośny i ze sporą ilością basów jak na swoje rozmiary. W momencie odtwarzania wycisza się i wyłącznie piszczy wysokimi tonami. Te piszczydła na tyle mnie irytują, że psują mi całą ocenę udanego Mixa, jakby mi 8 nie miał wcięcia to pewnie bym już zmieniał sprzęt.

Udało się komuś rozwiązać jakoś temat? Przerobiłem kilkadziesiąt korektorów dźwięku ze sklepu Play i na nic to, bo żaden nie działa z zewnętrznym głośnikiem lub z YT, a jak działa to wyłącznie wycisza średnie i wysokie tony, przez co głośność jest nieakceptowalnie niska - wytłumiony pudełkowy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie użyłem słowa stereo, żeby podkreślić działanie obu głośników, a nie tylko jednego dolnego. Widzę, że masz Mix2s, też w nim jest tak samo?

Wczoraj jeszcze potestowałem inne programiki i Neutralizer daje przyzwoite wyniki ale również mocno obniża poziom głośności, to chyba jedyny sensowny program. Po zestawieniu połączenia telefonicznego i użycia drugiego telefonu jako źródło muzyki (bezpośrednio podłączony odtwarzacz), górny głośnik Mix'a gra czysto, donośnie i ze sporymi basami. Nie mam pojęcia co xiaomi wywinęło ale mogło być znacznie lepiej, a tak grają oba z czego górny tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz-X napisał:

Specjalnie użyłem słowa stereo, żeby podkreślić działanie obu głośników, a nie tylko jednego dolnego. Widzę, że masz Mix2s, też w nim jest tak samo?

Głośnik mediów generalnie współpracuje przy odtwarzaniu tychże z głośnikiem rozmów. Jeśli jednak liczyłeś na prawdziwe stereo, to - sam to potwierdzasz - przeliczyłeś się. I myślę że nie taki był zamysł, aby to działało jak zestaw dwóch, pełnoprawnych przetworników. Górny ma tylko wspomagać, co sprowadza się i tak do tego, że w zasadzie słychać jedynie dolny. Tak jest i tak będzie. Zresztą jeśli przejrzeć recenzje, też w niektórych recenzenci zwracają uwagę na taki status quo. Taki mamy klimat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że nie jest tak kiepsko i przez ten czas jest jakieś obejście programowe, pozwalające wyłączyć górny głośnik lub zmusić go do grania tak dobrze jak podczas rozmowy telefonicznej. Tak od połowy głośności ten filmik, a raczej utwór coś tam wyciska z górnego głośniczka i pokazuje możliwości dolnego, ale to nie moje klimaty...

Synology DS audio ma dobry korektor i daje się podbić basy bez wyciszania całości, ewidentnie jest zmarnowany potencjał w tych głośnikach. W sumie to jedyny, który działa tak jak powinien. Jeszcze jakby to górne piszczydło dało się wyłączyć.

Cóż chyba pozostaje się pogodzić z tym i tak jak piszesz... taki mamy klimat :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2018 o 13:12, Tomasz-X napisał:

Cóż chyba pozostaje się pogodzić z tym i tak jak piszesz... taki mamy klimat :-(

Otóż chyba nie... :)

Dzisiaj zainstalowałem ROM MIUI Polska/EU, ale w wersji stabilnej (z wczoraj). I co? Mój syn zapytał "Ty masz stereo w telefonie?". Jakieś pytania...? ;)

Fakt, ja mam Mix 2s, nie Mix 2. Różnicy jednak nie powinno być zbyt wielkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo na pewno nie jest bo nie rozdziela na lewy i prawy kanał, ale fakt działa to jak pseudo stereo, efekt jest fajny :)

Na xda znalazłem wątek gdzie opisywali, że da się zmienić ustawienia wbudowanego korektora na inny i jest znacznie lepiej... ale nie zapisałem historii i nie mogę tego odszukać :D

Mrosi - czyli gra teraz głośniej bardziej basowo ten górny głośnik? 
Już zastanawiałem się nad wgraniem miui Polska, ale nie chciałbym się zdziwić, że coś się przywiesza albo bateria trzyma krócej. Z globala jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...