Jump to content

Brak zasięgu - uszkodzone złącze antenowe.


Lexer
 Share

Recommended Posts

Mam następujący problem. Potłukłem wyświetlacz mi6. Chciałem go sam wymienić. Wymiana poszła jak po maśle, ale niestety głośnik do rozmów był na tyle mocno wklejony w stary ekran, że nie dało rady go wyjąć i włożyć w nowy bez uszkodzenia. 

Zamówiłem więc na allegro nowy głośnik. Gdy przyszedł nie działał prawidłowo. Tyle razy go wyjmowałem i wkładałem, bo myślałem, że coś robię źle, że urwałem złącze antenowe na płycie głównej (ostatatecznie okazało się, że głośnik nie działał od nowości). 

Oddałem więc telefon do serwisu, który wlutował nowe złącze. To podobno najlepszy serwis GSM w Lublinie. Są między innymi autoryzowanym serwisem appla. Naprawiają też Xiaomi. Lut wygląda jak fabryczny. Niestety mimo, że telefon pokazywał zasięg to tak naprawadę go nie było. Nie dało się skorzystać z internetu, zadzwonić gdziekolwiek poza centrum miasta. 

Oddałem go drugi raz. Wymienili kabel łączący płytę główną z anteną. Ciutkę lepiej, ale nadal to nie jest ten zasięg, który był - wystarczy pojechać gdzieś poza centrum i wejść do sklepu i zasięgu nie ma (mimo, że telefon pokazuje, że jest). Serwis cały czas twierdzi, że powinno być ok, bo oni sprawdzają na karcie playa i wszystko jest super. Wymieniłem więc jeszcze moją kartę sim plusa, co sugerował serwis, bo była lekko zgnieciona, ale dalej to samo. 

Skończyły mi się już pomysły. Pomóżcie, bo już kupę kasy włożyłem w naprawę, a dalej jestem z bardzo drogą cegłą.
Telefon był zamówiony na gearbest. Mieszkam w Lublinie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...