Skocz do zawartości

Rozmazane zdjęcia


Bilstik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zakupiłem niedawno używany telefon xiaomi mi6 i zauważyłem ,że robiąc zdjęcia w funkcji PORTRET zdjęcia wychodzą bardzo dobrze  , tak samo jak z aparato przedniego , natomiast w funkcjach wideo , zdjęcia itp . wykonywane fotografie są bardzo rozmazane , ale jeśli przyłożę aparat bardzo blisko np. jakiegoś tekstu to obraz jest ostry . Nie mam pojęcia co może być przyczyną , nic nie jest porysowane :( Liczę na szybką odpowiedź pozdrawiam ! 

IMG_20180801_112031_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dziękuję za szybką odpowiedź . W informacji o telefonie mam napisane : Wersja Android: 7.1.1 NMF26X  , Wersja MIUI  : MIUI 9 7.12.21 | BETA . Dodam ,że sprzedawca gwarantował ,że zdjęcia wychodzą ostre , pewno zrobił przywracanie do ustawień fabrycznych , ale nie wiem czy to jest powodem . Ustawiałem w ustawieniach już chyba wszystko , ale sprawdzę ,jeszcze tą aplikację . 

Zainstalowałem aplikację tak jak Pan polecił OPEN CAMERA i efekt dalej ten sam , nie mam pojęcia już co może byc przyczyną bo naprawdę telefon bez żadnych śladów zarysowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto wlasciciela usunalem i dodalem swoje jestem zalogowany do xiaomi , bootloader odblokowany tak napisal wlasciciel , teraz pytanie czy moge zmienic oprogramowqnie bez uzycia komputerq jakos (zaktualizowac) , bo akurat wyjechalem zagranice i nie bede mial dostepu ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócilem z zagranicy i chciałbym wgrać własnie takiego softa np. MiuiStable a ,że robię to 1 raz , nie rozumiem zbytnio jak wykonać powyższe polecenia   cyt. "  Backup obecnego i wipe data, cache, dalvik przed wgraniem."  Proszę o pomoc , bo boję się ,że mogę coś schrzanić :( 

 

Udało mi się dokonać zmiany ROM-u na  Wersję MIUI GLOBAL 9.5.8 (OCAMIFA) | STABILNA , wersja Android  8.0.0 OPR1.170623.027 i nadal mam ten sam problem , wyłącznie mogę robić zdjęcia w funkcji PORTRET tylnym aparatem , a przednim normalnie wszystko , funckja zdjęcie , wideo itp z tylnego aparattu ,powoduje ze zdjęcia czy też filmy są rozmazane :( Wie ktoś co może być przyczyną:( ?Bo niewiem  czy nie zgłaszać reklamacji :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w recovery to odpali się twrp zamiast oryginalnego od xiaomi, odpalasz z kombinacji klawiszy albo przez system (appka aktualizacje -> (3 kropki klikasz) -> uruchom ponownie w trybie recovery). Jak zrobisz zgodnie z ww. poradnikiem to nie zblokujesz fona. Ja jestem osobą która pry wgrywaniu twrp na inne marki robiłem cegły z tel. Na xiaomi mi poszło bez szwanku.

Edytowane przez krupniok200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bilstik napisał:

Bootloader wiem na pewno ,że jest odblokowany , a czy TWRP mam to nie mam pojęcia , da się to jakoś sprawdzić ? Boję się ,że zablokuję telefon i kompletnie nic nie zrobię :( 

Przecież masz już xiaomi.eu... Nie pamiętasz sam co instalowałeś? Kilka postów wyżej o tym piszesz...

2 godziny temu, krupniok200 napisał:

@Bilstik wgraj xiaomi.eu stabilną albo deva i sprawdź czy to samo

Czytał Pan wątek? Jeżeli tak, to dosłownie 2-3posty nad Twoim jest informacja o tym, że Xiaomi.eu jest wgrane...

Ponawiam: Zwracaj póki możesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krupniok200 napisał:

Pisał że ma oficjalnego globala... oraz że nie chcę wgrywać xiaomi.eu bo nie chce skopać telefonu... ale ja mu dałem poradnik który go ładnie za rączkę poprowadzi.

Oczywiście, jak dalej nie będą ostre zdjęcia, to blokowanie BL, wgranie globala i na zwrot.

 

Ah, sorry, ten upał mi w głowe już idzie... Zwracam honor, ale nadal utrzymuje, że zamiast się bawić, lepiej zwrócić, jeżeli na 2 różnych softach jest to samo, to wina może być hardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne aplikacje typu Open Camera , nie pomagają . Dziwne jest to ,że jak przedmiot jest blisko to ostrość łapiej , oddale kawałek i już rozmyte , jedynie ładne zdjęcia robi funkcja portret ... Ciekawe jestem w jakich okolicach by kosztowała wymiana tego modułu .

 

Nie wiem czy to coś pomoże , ściągnąłem aplikacje Camera2 Probe i uzyskałem taki wykaz

camera.jpg

Edytowane przez Bilstik
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...