Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych problem?


krycho22

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem problem z czytnikiem, mianowicie, mogę odblokować nim telefon pomimo, że nie jest ustawiony odcisk palca. Mało tego, każda inna osoba może to zrobić. Nie aktywowałem czytnika, bo go nie używam, to jakim prawem dziala? Po wybudzeniu ekranu nie prosi o inne zabezpieczenia np. pin czy wzór. Nie miałem takiego przypadku w innych telefonach i nie znam przyczyny tego błędu. Bo to chyba jest jakiś błąd. Jestem na Global 9.5 stabilny 9.5.17.0.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz ustawionego zabezpieczenia na odcisk to nie ma się co dziwić, że każdy może odblokować telefon, a jeśli nie jest jest ustawiony odcisk to może czytnik działa po prostu jak przycisk power? U siebie mam ten sam rom i też tak jest, sprawdzałem teraz.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś w opcjach takie ustawienie, nie patrzyłem. Ja na razie nie będę aktualizował bo w tym 9.5.19 jest już to zabezpieczenie antirollback 4. Czekam na odblokowanie BL i chyba przejdę na miuipolska.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawiłeś pin albo wzór do odblokowania? Jeżeli nie, to w czym problem?
O ile wiem odblokowanie odciskiem palca możliwe jest dopiero po ustawieniu jednego z powyższych zabezpieczeń. Pewny nie jestem, ale bez tego działa pewnie tak jak zwykły przycisk power.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ustawiałem nic, nie aktywowałem czytnika, to czemu działa. W poprzednich telefonach z czytnikiem trzeba było dodać odcisk w ustawieniach, i dopiero wtedy czytnik był aktywny. Przed tą operacją był tylko ozdobą i nie reagował na dotyk. Działanie w tym modelu czytnika jako przycisku power, według mnie jest totalnym nieporozumieniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Działanie w tym modelu czytnika jako przycisku power, według mnie jest totalnym nieporozumieniem.

Inaczej rozumiem totalne nieporozumienia.
Nie chcę się spierać, ale zaciekawiło mnie dlaczego Tobie to aż tak bardzo przeszkadza?


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi przeszkadza a chodzi tu o przypadkowe odblokowanie telefonu. Jak wiadomo czytnik jest w miejscu, gdzie palec sam ląduje. Jednak bardziej intryguje mnie ten problem niż przeszkadza. Posiadam redmi 4x, i tam czytnik tak nie działa. Trzeba wcześniej go aktywować.
Głównie to chciałem wiedzieć, czy tylko mój model ma taką przypadłość, czy problem dotyczy również innych.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...