Sign in to follow this  
robercuss

Wyświetlacz i szkło

Recommended Posts

Drodzy koledzy/koleżanki. Zakupiłem z gearbestu mi note 2, wgrane oprogramowanie global mimo, że wersje.mam international. Aktualizacja wyskoczyła do wersji 9.5.2.0. jak u Was maxymalnym i minimalnym podświetleniem? U mnie jakiś dramat, minimalne daje tak mocno, że w ciemnym pokoju nie da się obsługiwać normalnie telefonu a maxymale w słoneczny dzień nie widać nic. Pewnie też zasługa drugiej sprawy - szkła hartowanego i tu moje pytanie - czy są jakieś normalne szkła hartowane na cały ekran, ale takie które są bez jakiejś dodatkowej głupiej folii? Na szkłach, które miałem pod światło widać jakieś mini kropki pomijam fakt, że słońce się tak od tego odbija, że trzeba uważać by się nie oślepić. Czy u Was jest tak samo? 

Ja nie mam żadnej folii i faktycznie w ciemnym pomieszczeniu razi, a w słońcu średnio. W mi4c było z tym perfekcyjnie...

Edited by matt_berninger

Z tym podświetleniem to raczej w każdym egzemplarzu jest tak samo, słaby jest ten oled w Mi Note 2. Wygiętego szkła nigdzie nie kupisz, to co jest w sprzedaży to bardziej plastik, zerwałem to u siebie już po tygodniu. Dotyk działał wyraźnie gorzej więc wrócilem do foli.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dobre szkła 3d na ali kupisz po 3-4 dolce ;) serio. W  Polsce tylko przepłacisz. Zdarzyło mi się kupić niedoróbkę za 40+, za którą kase odzyskałem. Kupiłem jedną sztukę na Alledrogo i resztę już za aliexpress na zapas ;)

Edited by MST

Kupilem z ali kilka roznych szkiel i kazde jest dokladnie takie samo... Dowiedzialem sie, ze to podobno szklo z folia i dlatego taki efekt "kropek". Ogolnie to musze przyznac, ze po zmianie oprogramowania z miui na aex ekran jest duzo lepiej skalibrowany i duzo wiecej widac w sloncu choc nadal uwazam, ze np. Redmi 4x mojej zony wyraznie lepiej widac w sloncu, ale mimo wszystko teraz da sie telefonu korzystac. Zdecydowanie lepsze minimalne i maxymalne podswietlenie a takze kolory mam wrazenie, ze sa o wiele lepsze. Ogolnie polecam przesiadke - duzo sprawniej dziala telefon. Cale szczescie okazuje sie, ze to nie problem z telefonem a ten ekran po prostu tak ma... Dzieki za odpowiedzi:) gdyby ktos z Was trafil na " prawdziwe" szklo do tego telefonu 3d prosze o info.

Edited by robercuss