Skocz do zawartości

Wygląd szybkiej odpowiedzi na pasku powiadomień


kdomasik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
We wszystkich filmach na YT, widzę, że po rozwinięciu powiadomienia pojawia się widoczne pole do odpowiedzi i przycisk "REPLY"(ostatnia grafika) lub DUŻA strzałka. Jednak u mnie na MI5 na wersji xiaomi.eu 8.4.4(zresztą jak na wszystkich poprzednich), wygląda to tak, jak na pierwszych dwóch zdjęciach.
Jest to szalenie niewygodne i nieintuicyjne, gdyż strzałka jest bardzo mała i ciężko w nią trafić. Samo pole do odpowiedzi mieści bardzo mało tekstu, co przeszkadza.

Czy jest jakaś szansa na zmianę tego bez przesiadania się na globala? Motywy nie zmieniają tego.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Screenshot_2018-05-08-21-45-59-940_com.teslacoilsw.launcher.pngScreenshot_2018-05-08-21-46-08-469_com.teslacoilsw.launcher.pngimage.png

Edytowane przez kdomasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

Obstawiam, że.... Nie? Tak to wygląda na Xiaomi.eu. Obstawiam, że na globalu wygląda to już podobnie/tak samo, bo filmiki na YT, mogą być stare... Co to jest 8.44? Takiego softu nie ma...

Poprawione. Brakowało kropki. 
To wielka szkoda, przed Oreo działało jeszcze Material Notification Shade, ale przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Przestało, bo zarządzanie powiadomieniami w tej apce i w Oreo jest takie samo.

No ale ich wygląd i funkcjonalność kompletnie inna. Na recenzji na jednym z portali też widzę bardzo fajne powiadomienia na Mi MIX 2.

Ogólnie kocham MIUI, ale powiadomienia są nieporęczne, a szybkie odpowiedzi to tragedia. Przynajmniej u mnie, bo u ludzi w necie wygląda to lepiej. 
Myślisz, że przejście na global pomoże?

Screenshot_2018-04-19-14-23-46-911_com.miui_.home_.thumb.png.13b1b10a8e407e45910f2f56ddc5b114.png

Edytowane przez kdomasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Teoretycznie mógłbyś spróbować przejść na global i wrócić na xiaomi.eu w razie co, bez utraty danych, ważne aby instalować soft dev/beta. Zaznaczam, to tylko teoria, w praktyce może być różnie.

Czemu dev/beta a nie stable V9.5.2.0?
Dane mogę utracić, i tak mam  backupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stable jest w plecy za dev/beta, więc jest w plecy za 8.4.4, instalując go na 8.4.4 system zacznie rzucać błędami apek, nie odpali się, załapie loop'a, możliwości jest wiele.

2. Po co używać stable przy testach powiadomień? Stable jest dla osób, które chcą zainstalować soft raz i używać bez zabawy w modyfikacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

1. Stable jest w plecy za dev/beta, więc jest w plecy za 8.4.4, instalując go na 8.4.4 system zacznie rzucać błędami apek, nie odpali się, załapie loop'a, możliwości jest wiele.

2. Po co używać stable przy testach powiadomień? Stable jest dla osób, które chcą zainstalować soft raz i używać bez zabawy w modyfikacje...

No domyślnie, to chciałbym jednak nie bawić się w modyfikacje, a korzystać beztrosko z telefonu, nie martwiąc się że update zepsuje mi coś ważnego.
Spróbuję zainstalować betę za chwilę, w sumie na stable zawsze mogę wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...