Jump to content

Redmi Note 4 vs Redmi 5 Plus


Recommended Posts

Jak w temacie, co wybrać. Mój 2-letni Mi4C zakończył swój żywot wczoraj na chodniku. Telefon chcę kupić z oficjalnej dystrybucji. Ważne są dla mnie w kolejności:

1. czas pracy na baterii.

2. wydajność (normą jest dla mnie korzystanie z 3 aplikacji  jednocześnie)

3. dźwięk (przez złącze 3,5mm)

4. aparat (nie oczekuję cudów, ale dość często korzystam właśnie z tego w telefonie)

Z mi4c byłem zadowolony poza baterią, która wg mnie trzymała dość krótko. Budżet to do ok. 900zł, rozważam raczej wersje 4/64.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

To tak naprawdę bliźniaki hardwarowe, różnią się designem i wyświetlaczem. Aparat też ciut lepszy w redmi 5 plus. Ale polecam najpierw wziąć go gdzieś pomacac w jakimś sklepie bo przejście z filigranowego mi4c na 16 centymetrowe 6 cali może być dość dużym szokiem

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bezpośredniego porównania aparatów w tych dwóch modelach akurat nie znalazłem. W wielu recenzjach aparat w redmi 5 plus jest krytykowany. Poza tym często pojawia się opinia, że muzyka na słuchawkach wypada bardzo kiepsko w "piątce". Nie wiem tylko czy to kwestia oprogramowania czy hardware'u. Dodam może jeszcze, że nie chodzi mi o napędzenie jakiś super słuchawek. Po prostu w samochodzie prawie zawsze podłączam telefon przez jacka i słucham muzyki z TIDAL'a. Czasami zdarza mi się podłączyć też słuchawki, ale "największe" w jakich zdarza mi się wychodzić na zewnątrz to HD449, które nie są zbyt wymagające.

A do sklepu oczywiście się przejdę, natomiast ciężko chyba będzie znaleźć coś wielkości mi4c z lepszymi podzespołami, raczej jest tendencja do coraz większych ekranów.

Link to comment
Share on other sites

Aparat jest krytykowany bo to redmi, w obu fotki będą gorsze niż masz teraz. Miałem rn4 kiedyś , miałem też możliwość posłuchania R5+.
W obu szału nie ma, ale mi4c też gra tak sobie.
Wrzucisz twrp, potem dolby albo Vipera i już.
Za chwilę powinien się pojawić redmi note 5 global. Tutaj aparat jest zdecydowanie lepszy. Albo zerknij sobie na mi a1

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsza jest dla mnie bateria, dlatego mi a1 od razu odrzuciłem. Co do RN5, to podejrzewam, że jako nowość na pewno przekroczy mój budżet.

Dzięki, za wszystkie wskazówki. Zobaczę sobie po weekendzie oba telefony i podejmę decyzję na podstawie wyglądu i tego jak będą leżały w ręce.

Link to comment
Share on other sites

Mi4c dostałem uszkodzony i przez miesiąc się kłóciłem ze sklepem, że należy mi się nowy egzemplarz, więc tym razem postanowiłem kupić telefon stacjonarnie, albo przynajmniej z oficjalnej dystrybucji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...