Skocz do zawartości

Lokalizacja Chiny


Refes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj otrzymałem mojego Redmi Note 3 Pro z serwisu, gdzie była wymieniona płyta główna ponieważ padło Wifi i bluetooth. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że nie mogę zmienić lokalizacji z Chin. Aktualnie mam wgrany rom MIUI Global 9.5.1.0 (MHOMIEK) Stabilna. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne oraz ponownie wgrać ostatnią aktualizację pobierając ją ze strony i wybierając paczkę do zainstalowania. Niestety bez powodzenia. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Od razu dodam, że puki co nie mogę zmienić romu ponieważ w MiFlash pojawia się komunikat, że muszę poczekać 30 dni przed odblokowanie.. :(

Swoją drogą czy jej sens z tym walczyć? Czy coś może nie działa poprawnie lub wcale?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Refes napisał:

Okej, mógłbyś podrzucić jakiś link do instrukcji? Jak pobrałem MiFlash 2016 z innego wątku to nie wykrywa mi telefonu..

Pobierz i rozpakuj w jakimś katalogu na dysku C: 

Uruchom telefon w trybie fastboot czyli przy starcie telefonu trzymaj wciśnięty volum-down(ściszanie głosu)

Podłącz telefon kabelkiem do komputera poczekaj aż zainstalują się sterowniki

Wejdź do katalogu gdzie rozpakowałeś paczkę, uruchom plik Reboot.bat w trybie administratora.

Telefon ściemnieje, to jest tryb edl teraz uruchom miflash

Fastboot_edl-v2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za pomoc! Zrobiłem tak jak napisałeś to pojawił się napis niepowodzenie, telefon jest zablokowany. Generalnie udało mi się rozwiązać problem i mam już lokalizacja Polska. Zrobiłem tak:

1. Włącz Opcje programisty w telefonie. Przejdź do ->Ustawienia -> Informacje o telefonie -> klikaj na "Wersja MIUI" 7 razy. 

2. Włącz debugowanie USB w telefonie w Opcjach programisty. Przejdź do ->Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje Programistyczne -> Debugowanie USB włączyć.

3. Pobierz i zainstaluj ADB sterowniki USB lub Mi PC Suite, Pobierz Minimal fastboot i ADB .

Następnie wystarczy podłączyć telefon do PC, bez wybierania dodatkowych ustawień czy przechodzenia do fastboot'a. W wierszu poleceń wywołanym komendą cmd wpisałem adb reboot edl (ważne jest żeby mieć podaną ścieżkę do folderu gdzie jest minimal fastboot i ADB. Można skopiować adres do folderu i w cmd wpisać cd, wkleić ścieżkę i gotowe). Po tej operacji wyłączył się ekran i zaczęła migać dioda na czerwono, wtedy przez miflash zainstalowałem nowy rom.

Może komuś się przyda :) Temat można zamknąć. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...