Skocz do zawartości

Redmi Note 4 przycisk wycisz


tolkien50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów, prosiłbym o poradę a dotyczy ona sytuacji kiedy odbieram połączenie czasami rozmówcę słyszę a on mnie nie ,początkowo myślałem ,że to coś z softem . Przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej to samo.Okazało się, że i mój kumpel ma to samo ,problem tkwi w tym ,że w czasie rozmowy policzkiem lub uchem wciska się ikonkę ,, wycisz ,, Wie ktoś jak ja usunąć z pulpitu lub inne rozwiązanie ?. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez tolkien50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximity senor tobie wogole działa ? ew wez wyczysc szkło w tym miejscu gdzie on jest xD porzeciez bazowo jest ustawiona opcja ze jak zblizasz ekran do twarzopaszczy to czujnik ci go wylacza zebys policzkiem nie naciskal wyciszenia.

 

wklep ew. * # * # 64663 # * # * w dialer i sprawdz czy masz tam jakas opcje porximity sensor i przetestuj co i jak dokladnie poszukaj w google

Edytowane przez Lamcza
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się to tak ten czujnik trzeba trzymać idealnie przy twarzy lub uchu jeśli tylko lekko wysunie się telefon poza obszar facjaty ;-) natychmiast włącza się ekran i wtedy przypadkowo można kliknąć wyciszenie .Przyznam ,że miałem wiele szajsungów ,lgków i tego problemu nie było, czułość chyba za mocno chińczyk ustawił w szopie , czy co ? .Kupię chyba etui z klapką jak Kolega i będzie po problemie choć jest to irytujące .Pozdrawiam . 

Edytowane przez tolkien50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Lamcza" dla mnie ten telefon jeśli chodzi o rozmowy to zrywa w sensie ja nie słyszę rozmòwcy on mnie tak ,niewypał i tyle jeśli chodzi o łącza , jedyny i ostatni xiaomi czy jak mu tam w rodzinie .Dzięki za dyskusję pozdrawiam .

Edytowane przez tolkien50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  dzidexx a więc  tak , to jest RN na Snapdragonie 625 octa , szkło zakupione jest i jest to hybryda ale problemów z dotykiem nie ma jedynie z tymi rozmowami jak pisałem .Po wejściu w ten ALS/PS co tam sprawdzić czy  też ustawić można ?? .Tak myślę, że może to mikrofon ? napisałem tutaj bo byłem ciekaw czy może ktoś z tym się spotkał bo wysłanie do serwisu to pewnie miesiąc i jak znam życie odpowiedź wszystko  ok a nawet nie rozpakuja pudełka .

 

20180316_061722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz nie wiem z czym ty masz problem... zaczales od tego ze wyciszasz tel. policzkiem a teraz twierdzisz ze jednak masz problemy z zasiegiem i dlatego wyciszasz telefon policzkiem ? Jeszcze ci sie w myślach przeplata zepsuty mikrofon :D Co sie stalo z teoriami ze to sie dzieje jak wysuniesz ten poza obszar glowy czy tam ucha...

Wez ty sie zstanow jakie sa objawy twojego problemu...

Co do serwisu jesli go oddasz i opiszesz problem jak tutaj to gwarantuje ci ze wroci nie naprawiony bo nikt nie rozszyfruje o co tak naprawde chodzi.

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamcza ,dzidex witam Panowie fakt zakręciłem się trochę ,  sorki  ale nie wiedziałem do końca co faktycznie powoduje te zdarzenia .Rzecz ma się zatem tak .Można rozłączyć wyciszyć rozmowę  poprzez ruszenie telefonem w czasie odbioru dotykając przycisk wycisz kiedy czujnik zareaguje  ale powód rozłączania rozmów i ich czasami kiepskiej jakości i zaniku jest jednak spowodowany przez sieć w której jestem i w tym wypadku Play..I tak jeśli ktoś dzwoni do mnie z  Pleya to ma czasami komunikat w słuchawce  ,,twój rozmówca zawiesił połączenie ,, albo ja go słyszę a on mnie nie lub bardzo słabo  .Nie występuje to zjawisko kiedy dzwonią do mnie ze stacjonarnego czy też innych sieci 100 % sprawdzone .Ustawione jest w tel automatycznie znajdz sieć Play  i preferowane lte .Trochę to trwało dziękuję za cierpliwość  pewnie rada zmień sieć ??.Pozdrawiam .Może ktoś będzie  miał podobny problem to już nie będzie musiał błądzić , zmieniałem aparaty i to zjawisko dotyczy tylko  XRN4 z kartą play i rozmowami z innymi użytkownikami Play  inne telefony rozmowy super , może to lte nie wiem ale Bydgoszcz chyba ma pokrycie zasięgiem lte. Pozdrawiam i Wesołych Zdrowych i Spokojnych Świąt Panowie .

Edytowane przez tolkien50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, podpinam się do tematu że od pewnego czasu mam bardzo podobne objawy na redmi note 4x snapdragon tzn. 

1. Czasem bardzo słabo słychać rozmówcę lub ja słabo słyszę, lub przerywa rozmowę na chwilę i muszę jeszcze raz zadzwonić. Sieć plus i T-Mobile - na obu kartach jest ten sam problem. 

2. Przez przypadek często uchem wyciszam rozmowy lub zawieszam. Czujnik zbliżeniowy działa bardzo dobrze tzn. ekran się wygasza ale okazuje się że przyciski na ekranie są dalej aktywne. Dodatkowo w trybie uśpienia przycisk home ciągle działa.

3. Wydaje mi się że ostatnio również ekran dotykowy gorzej działa tzn zdecydowane trudniej mi się pisze, muszę być bardzo precyzyjny przy wybieraniu liter.

Mial ktoś podobne objawy lub pomysł z czego to wynika? Podejrzewam że muszę przywrócić tel. do ustawień fabrycznych. A jak nie pomoże to serwis lub wymiana telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zamuliliśmy z tym działem bo powinno być w problemach technicznych , może jakiś MoD będzie tak uprzejmy i przeniesie.W skrócie tyle jest niewiadomych z tym chińczykiem ,że myślałem ,że może sieć ale widzę , że wiele osób ma podobne problemy odpowiem tak telefon ma super bebechy do gier wydajności  itp ale jako urządzenie do rozmów to dno, wycisza ,gubi zasięg rozłącza ,ustawienia fabryczne nic nie wnoszą  lipa na kołach i tyle  ciekaw jestem jak sobie inni poradzili bo ja chyba wrzucę na serwis i pewnie przyślą z powrotem, że jest super i  ok,pierwszy i ostatni z Redi wole już te na S pewne i niezawodne a tu widać jak się trafi i jakie rączki składały  .Pozdrawiam

Edytowane przez tolkien50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do wszystkich co borykają się z tym problemem co ja proszę o przełożenie karty SIM w 2 slot ,ja przełożyłem i stał się cud rozmawiam, rozmawiam i dzwonię  gdzie się da bo wreszcie jest jak należy nie mam pojęcia w czym rzecz ale nie zrywa i nie zawieszają się połączenia na razie testuje jakby co dam znać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...