Skocz do zawartości

Brak karty sim/no service


maniekRCJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Xiaomi Redmi Note 2 (2GB,16GB) mam problem z zasięgiem GSM. Nie wyszukuje sieci 2g, 3g, 4g tylko Play (plus) 4G [tylko w mojej miejscowości, w mieście wyszukuje resztę: Orange, Play, T-mobile].

 

Niestety nie chce się połączyć z siecią, jest albo No Service albo Emergency Call Only. Przy starcie systemu jest SEND USSD.
Wymieniałem płytę z gniazdem micro USB w całości, bez lutowania bo poprzednie gniazdo się wyrobiło i nie trzymało kabla. Na obu problem z zasięgiem jest taki sam.

Sprawdzałem na różnych softach, próbowałem parę dostępnych romów z różnym numerem i softu unbrick. Przez TWRP i przez Fastboot MiFLash.

IMEI zgodny, kartę SIM wykrywa na obydwóch slotach, karta działa na innym telefonie, w Play też restartowali usługę.

Sprawdzałem dwie karty- niestety wszystkie z Play.

Podpowiedzcie czy to może być wina softu, czy usterka mechaniczna (koszty?), czy ewentualnie płyta główna już pada. Albo co jeszcze można sprawdzić w domowych warunkach.

Dzięki!!!
 

Screenshot_2018-01-21-13-09-11-147_com.android.phone[1].pngScreenshot_2018-01-21-13-21-42-676_com.android.settings[1].pngScreenshot_2018-01-21-13-33-52-292_com.android.settings[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,  mam problem odnośnie mojego xiaomi redmi note 2, jak wiecie telefon ma dwa wejścia na kartę sim, żadna z nich nie działa tak jak powinna,  tzn. Wyskakuje brak karty lub brak sieci a co najdziwniejsze jak wracam do domu autobusem to działa do momentu gdy nie dojadę do domu.Jest to dziwne i nie wiem co może być przyczyną, dodam że obie karty są z sieci nju mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...