maniekRCJ

Brak karty sim/no service

Recommended Posts

Cześć,
Xiaomi Redmi Note 2 (2GB,16GB) mam problem z zasięgiem GSM. Nie wyszukuje sieci 2g, 3g, 4g tylko Play (plus) 4G [tylko w mojej miejscowości, w mieście wyszukuje resztę: Orange, Play, T-mobile].

Niestety nie chce się połączyć z siecią, jest albo No Service albo Emergency Call Only. Przy starcie systemu jest SEND USSD.
Wymieniałem płytę z gniazdem micro USB w całości, bez lutowania bo poprzednie gniazdo się wyrobiło i nie trzymało kabla. Na obu problem z zasięgiem jest taki sam.

Sprawdzałem na różnych softach, próbowałem parę dostępnych romów z różnym numerem i softu unbrick. Przez TWRP i przez Fastboot MiFLash.

IMEI zgodny, kartę SIM wykrywa na obydwóch slotach, karta działa na innym telefonie, w Play też restartowali usługę.

Sprawdzałem dwie karty- niestety wszystkie z Play.

Podpowiedzcie czy to może być wina softu, czy usterka mechaniczna (koszty?), czy ewentualnie płyta główna już pada. Albo co jeszcze można sprawdzić w domowych warunkach.

Dzięki!!!

Screenshot_2018-01-21-13-09-11-147_com.android.phone[1].pngScreenshot_2018-01-21-13-21-42-676_com.android.settings[1].pngScreenshot_2018-01-21-13-33-52-292_com.android.settings[1].png

Witam,  mam problem odnośnie mojego xiaomi redmi note 2, jak wiecie telefon ma dwa wejścia na kartę sim, żadna z nich nie działa tak jak powinna,  tzn. Wyskakuje brak karty lub brak sieci a co najdziwniejsze jak wracam do domu autobusem to działa do momentu gdy nie dojadę do domu.Jest to dziwne i nie wiem co może być przyczyną, dodam że obie karty są z sieci nju mobile.