Skocz do zawartości

Problem z nawigacja Navigon


pablitto83

Rekomendowane odpowiedzi

Nawigacja w telefonie jest jesna z najważniejszych funkcji dla mnie. Od dawna uzywam navigona. Kiedys cala Europe przejechalem na starym Galaxy Ace II.

Na mi2s problemem było gubienie gpsa, rr1s ponoc mial miec lepszego gpsa.

Problemy ktore mam uzywajac tej allikacji:

- Gubi gps, w roznych momentach, nawet na otwartej autostradzie

- zdaza sie ze kaze zawracać, tak jakby wjdziala apka ze jade w druga strone. Wczoraj po ok. godzinie jazdy navi zeswirowala na maxa. Okazalo sie, ze gdy recznie ja zamknąłem, wyczyscilem apki ww tle (przgcisk home), odpalilem ponownie navi, dopiero zaczela normalnie dzialac. Czyli jest jakieś powiązanie błędnego dzialania navi z iloscia wolnego ramu. Dziwne, ze stary ace 2 tak sie nie zachowywal, a to zupelnie nizsza klasa tel.

Dodam, ze tomtom na tel tez lubi zgubic gpsa.. google map daje rade, ale to dlatego ze ustala pozycje po nadajnikach tel.

Mam wrazenie, ze gdy tel bardziej sie nagrzeje, zmula do maksa i navi swiruje bardziej. Tel w czarnej obudowie flip case. tego sie nie da uniknac, jadac pod slonce.

Pradozernosc jest straszna. mam pozadna ładowarke samochodowa, 3.1A, laduje szybko. ale jak tel jest jako navi, plus BT do auta, mam wrazenie ze wcale nie ładuje. a jak do tego podepne go kablem i puszcze muze, to juz nie nadąża z ladowaniem.. Wiem, to tel budzetowy, ale stary ace 2 jakos dawal rade (choc jak mu dolozylem do tego thetering, to juz sie przegrzewal..)

I pytanko. Czy ktos ma jeszcze podobne problemy z navi? Wrocilem na rom 24, dla mnie dziala stabilniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też mam ten sam problem a kupując r1s byłem świecie przekonany ze procesor Qualcomm gwarantuje poprawną pracę. Telefon jak dłużej pochodzi na nawigacji to ma takie objawy jak piszesz.

Ja mam obudowę nilkin i kiedy jadę autem to ja zdejmuje bo telefon tak jak zauważyłeś im bardziej gorący tym gorzej GPS pracuje. Po za tym musze się pilnować i wyłączać Bluetooth oraz wifi. Przelaczam jeszcze typ sieci z 3g Na 2g. Wtedy jakieś 2h daje radę.

Zauważyłem jeszcze ze po za granicą jak nie ma wsparcia danych to telefon nawet zimny bez podlaczonej ładowarki gubi gps dośc szybko. Choć to sprawdziłem to tylko raz we Lwowie.

Soft mam ten sam co ty. Nawigacja w Polsce yanosik a za granicą sygic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wszystko ok. Na sofcie 29 zrobiłem 3000 km po kraju i na Węgrzech, żadnych problemów z GPSem. Yanosik w Polsce, po Europie Automapa.

Teraz na 31 około 1000 km, też nie doświadczyłem żadnego problemu.

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie nawigoawania mam podpiety tel do ladowarki samochowej, wiec o pobor pradu sie nie martwie. Bede musial spróbować wylaczac mu wtedy BT (przynajmniej na razie, bo nie po to mam zamontowany zestaw w aucie).

Pamietam, ze jak przegrzewal sie stary ace 2, to tez wszystko zwalnialo i swirowalo, choc nie tak bardzo. Mi2s mial problemy tylko z gubieniem GPSa, i to dość częste.

Czy na innych telefonach macie podobne objawy? Powaznie mysle, co by zmienic tel, lub w dalsze trasy kupic tomtoma, co ekonomicznym rozwiqzanie. nie jest.. :-(

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...