Skocz do zawartości
  • 0

mi mix2 czy mi 6 albo one plus 5t


ultra

Pytanie

Witam

Od paru dni głowię się jaki smartfon wybrać, bardzo kusi mnie mi mix 2 ze względu na wielkość ekranu i jakość wykonania, ale obawiam się ceramicznych plecków, jak to z nimi jest ? Czy rzeczywiście są takie kruche i telefon po pierwszym lepszym upadku rozsypie się, albo popęka ? Nie chciałbym na co dzień nosić takiego kruchego telefonu, bo bd się obawiał wyjścia gdzieś z nim.Druga kwestia to bateria, ile tak średnio wytrzymuje ? Czytałem, że około 6h da radę, a może mieliście lepsze wyniki ? Trzecia rzecz to aparat, czy rzeczywiście jest tak słabo w porównaniu do mi6 ?

Druga opcja jest bardziej zdrowo rozsądkowa czyli mi6.Ma wszystko czego potrzebuje, ale niestety obawiam się,  że ekran może być trochę za mały jak dla mnie, a to jest jednak najważniejsze przy codziennym użytkowaniu.

Został jeszcze najnowszy one plus 5t i tutaj ciężko mi coś powiedzieć, nigdy nie miałem żadnego one plusa i sama nakładka tak średnio mi się podoba, poza tym nie wiem jak to jest u niego z jakością wykonania  i czy nie będzie miał takich problemów  jak zwykły op5 np z wifi, albo jakiś jelly effect. Czytałem, że niektórzy mieli z tym problemy, poza tym aktualizacje chyba dość rzadko na one plusy wychodzą. Ten wariant też jest najdroższy, ale poza tym ma super ekran, chyba lepszy aparat nawet niż mi6, jest tak samo szybki, albo i szybszy niż poprzednie dwie opcje i ma fajny bajer z odblokowywaniem twarzą.

Ciężko mi się więc zdecydować, telefony są bardzo do siebie zbliżone, ale jeśli mi mix 2 nie rozsypuję się po pierwszym upadku i ma w miarę dobry aparat, a bateria wytrzyma te 7h, albo i więcej to jednak sercem bym był za nim, nie jestem maniakiem fotografowania, raczej mało zdjęć cykam, ale jeśli wydaję około 2k za tel, to też nie chciałbym słabizny pod tym względem. Mi6 ma wszystko co by mi odpowiadało, poza tym za małym ekranem. Op5t jest niby super pod każdym względem, ale nie znam zbytnio tej marki, byłby najdroższy, a do tego miui bardziej mi się podoba. I co tu wybrać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja miałem podobny dylamat. Wybierałem między mi6 a mix 2. Wybrałem mi6 ze względu na cenę. Chciałem większy ekran ale ten w mi6 daje radę. Wszystko zależy od ceny. Jak chcesz więcej wydać to mix 2 jak mniej to mi6. Z obu będziesz zadowolony. Rozpatruje tu tylko fony z miui co do op5t to nie wiem ale zły nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli OnePlus to teraz lepiej 6 brać od razu, co do wad wyświetlacza to na razie nie wiadomo, choć pewnie jakieś będą. W 5 był to jelly effect natomiast w 5t nierówne podświetlenie. Plusem jest to, że do 2 tygodni można taki telefon oddać za darmo, i w zasadzie kupować aż do otrzymania satysfakcjonującego produktu. To jednak tylko na stronie producenta, w chińskich sklepach w życiu nie ryzykowałbym zakupu OnePlusa.

Jeśli chodzi o Mi Mix 2 to ja mam ten telefon, i jestem zadowolony.Wady te same co w MI6 (czyli dziwne zachowanie na słuchawkach, typu boost dźwięku przy zablokowaniu telefonu i znaczne przyciszenie przy otrzymywanych powiadomieniach/serfowaniu po sieci etc.) Prawdopodobnie jest to wina przejściówki albo softu, natomiast chyba nadal nie zostało rozwiązane. Również przednie szybki w obu telefonach mimo Gorilla Glass rysują się bardzo chętnie, u mnie bez szkła i folii ochronnej już jest jedna głęboka rysa i bardzo dużo mikro rysek. Mi5 była w tym aspekcie znacznie lepsza.

Co do ceramiki to wcale nie jest tak krucha jak niektórzy mówią, wytrzymałość na upadki pewnie podobna jak szklany, zaś nie rysuje się. No ale waży trochę więcej, co mnie akurat nie przeszkadza, niektórym jednak może. Mi5 była dużo lżejsza i chyba podobnie jest z MI6.

Co do aparatu to ja nie wiem jaki jest w MI6, natomiast ten w Mi Mixie w dobrym oświetleniu cyka bardzo dobre foty. Wątpię też by różnica pomiędzy aparatami była jakaś wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...