Skocz do zawartości
  • 0

Przesiadka z Windows10 mobile na Androida.


van

Pytanie

Dzień dobry.

Jako, że nawet Microsoft nie wierzy już w swój mobilny system, to nadszedł czas na zmianę. Po wieloletnim używaniu smartfonów z Windowsem (Nokie 710, 920, 930) przesiadam się na Androida. I teraz sedno problemu: jaki smartfon Xiaomi (wstępnie myślę o Redmi 4x i Redmi Note 4x, ewentualnie Mi A1) zapewni i podobną do L930 płynność działania i jakość ekranu i połączeń, a doda do tego lepszą baterię i lepsze wsparcie dla systemu oraz przynajmniej podobną stabilność? Koszt około 1000 PLN (oczywiście im mniej tym lepiej ;-)). Drugą kwestią jest jaka "wersja" Androida będzie lepsza, łatwiejsza do przesiadki: czy nakładka MIUI, czy jednak czysty Android? Wolałbym uniknąć zabawy z ROM-ami i raczej na początku zostać na Globalu. Dotychczas udało mi się tylko "pobawić" w sklepie Redmi 4a i podoba mi się ogólnie jak to wygląda, ale co innego chwila w sklepie, a co innego codzienne użytkowanie. Czy ktoś, kto przesiadał się z W10M na Androida ( z Lumii na Xiaomi) mógłby coś doradzić, bo im więcej sam czytam i oglądam na YT, tym bardziej jestem zdezorientowany.

Ps. Wolałbym kupić w Polsce, lecz w ostateczności mogę rozważyć bezpośrednio z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
16 minut temu, van napisał:

Wolałbym kupić w Polsce, lecz w ostateczności mogę rozważyć bezpośrednio z Chin.

Ciężko będzie znaleźć jakikolwiek telefon z Androidem, który dorównałby Windows Phone płynnością. Nie myślę tu o wydajności, ale o stricte płynności. WP jest pod tym względem niedoścignionym OS.

Nie mniej zdecydowanie polecam Redmi Note 4X. W Polsce dostępny jako Redmi Note 4. Wyposażony w Snapdragona 625 i potężną baterię na bank spełni Twoje oczekiwania, zarówno pod względem wydajności, jak i baterii, no i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, mrosi napisał:

Nie mniej zdecydowanie polecam Redmi Note 4X. W Polsce dostępny jako Redmi Note 4.

Właśnie waham się pomiędzy Redmi Note 4, a Redmi 4x, bo dotychczasowa L930 to 5 cali ekranu i  trochę obawiam się tych 5,5 cala, czy nie będzie za duży. Specyfikację obu modeli znam i więcej plusów ma raczej RN4, tylko ten rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, van napisał:

Właśnie waham się pomiędzy Redmi Note 4, a Redmi 4x, bo dotychczasowa L930 to 5 cali ekranu i  trochę obawiam się tych 5,5 cala, czy nie będzie za duży. Specyfikację obu modeli znam i więcej plusów ma raczej RN4, tylko ten rozmiar...

Najlepiej byłoby oczywiście porównać osobiście, jednak uważam, ze przy swojej przekątnej, RN4 nie jest duży. Jest niewiele większy od Lumii 930 (1mm na szerokości i nieco ponad 1 cm na wysokości). Proponuję zajrzeć do jakiegoś sklepu i przyjrzeć się osobiście.

Porównanie do Redmi 4X raczej żadne. Przy mniejszym ekranie o rozdzielczości HD, ten ostatni wcale nie wypada lepiej w kwestii baterii, a wydajnością zostaje sporo z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, jak pisałem wyżej, u mnie mogłem się pobawić tylko Redmi 4A, bo tylko on jest w lokalnym MediaExpert, a w najbliższym czasie nie wybieram się nigdzie, gdzie mógłbym któryś z tych modeli mieć w rękach...Jeśli bym się zdecydował na 5,5 cala to jak RN4 wypadłby w porównaniu do Mi1A? MIUI vs. czysty Android? Co dla totalnego laika w temacie systemu Googla  łatwiejsze do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, van napisał:

MIUI vs. czysty Android? Co dla totalnego laika w temacie systemu Googla  łatwiejsze do ogarnięcia?

Nie jestem pod tym względem odbiektywny ;)

Nienawidzę czystego Androida i jestem zakochany w MIUI od 2013 roku. Niezmiennie. MIUI, oprócz wyglądu, oferuje też niezliczone ulepszenia i dodatki, których w czystym Androidzie nie uświadczysz. I to wcale nie jest zbyt obciążające dla telefonu.

25 minut temu, van napisał:

Niestety, jak pisałem wyżej, u mnie mogłem się pobawić tylko Redmi 4A, bo tylko on jest w lokalnym MediaExpert.

To nie jest żaden problem. Zamawiasz w ME Redmi Note 4 (mają w ofercie) przez stronę internetową, z opcją odbioru i płatności w sklepie w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Idziesz do sklepu, oglądasz, a potem możesz zawsze zrezygnować z zakupu. To nie generuje kosztów. ;) 

A potem zamawiasz np. w Sferis, z dostawą do domu. Czysta oszczędność:

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-wifi-lte-dualsim-32gb-android-60-szary-p517154

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-lte-wifi-dualsim-64gb-android-60-zloty-p518625

Wprawdzie nie ma czarnego, ale może akurat takiego nie szukasz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...