Skocz do zawartości

Mi3 nie działa gest "przytrzymania"


mopide

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, jak w tytule nie działa gest przytrzymania w moim Mi3. telefon odkupiłem od towarzysza ze wschodu, który oczywiście nie odbiera już telefonu. początkowo telefon miał wgrane MIUI 4.12.12 (MIUI 6) bazujący na Android 4.4.4. już od samego początku gest nie działał poprawnie.. pomyślałem, że to pewnie kwestia ROMu albo jakiegoś cache etc. wszedłem w aplikację updater i oczywiście brak możliwości pobrania tygodniowej aktualizacji ;-) dodam, że telefon uruchamiałem przy sprzedającym, wszystko ładnie pięknie, kreator konfiguracji, jest sklep play itp.

No, ale ikonki nie działają jak trzeba (nie można ich przesuwać po ekranie) to sobie myślę -> Recovery -> wyczyszczenie wszystkiego co możliwe -> Reboot -> czekam i włala! gest przytrzymania działa!! :D

ale to nie koniec. wgrałem 4 aplikacje z apk mirror (żeby mieć dostęp do sklepu Googla) no i zacząłem pobierać aplikacje, które używam i.. no i lipa. bo gest przytrzymania znów przestał działać.

Jedna rzecz mnie dziwi. po tych wszystkich czyszczeniach cache aplikacja updater powiadomiła mnie o dostępnej aktualizacji :/ (jak to możliwe????) zaktualizowałem telefon i mam teraz MIUI 7 5.12.17 o_O szok!

przytrzymanie nadal nie działa. clear cache nie pomaga, a nie widzi mi się czyszczenie wszystkich danych, żeby znów wgrywać wszystko od nowa bez gwarancji, że sytuacja się poprawi. No chyba, że pomożecie, wiecie co mogę zrobić i co daje szansę na naprawę sprzętu :)

Będę wdzięczny za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 28.09.2017 o 08:19, Pietr napisał:

Co to za gest przytrzymania? Bo nie za bardzo rozumiem.

A tak btw. to wgraj TWRP, zrób wpie data, cache, dalvik, system i wgraj najnowsze MIUI9 z MIUIPolska.pl.

Hej, udało mi się dodzwonić do sprzedawcy i oddałem telefon. Na szczęście przyjął. To był problem z panelem dotykowym na 100% bo telefon ostatecznie zaczął świrować na ekranie działo się co chciało, otwierały się różne rzeczy samoczynnie. 

A jeśli chodzi o ten gest to mam na myśli, że jak klikasz na ikonę i przytrzumujesz to możesz ją np przesunąć w inne miejsce. Ta funkcja nie działała. Gdy kliknąłem na ekran to ikonka od razu "upadała" nawet jeśli palec nadal pozostawał na ekranie. Teraz mam już Samsunga s4 i9505 i szkoda, że nie ma na ten telefon dopracowanego miui 8 lub 9. Bardzo lubię tę nakładkę (przez rok używałem Redmi 4a i nawet w takim budżetowym mnie kupiła). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...