Skocz do zawartości
  • 0

Kupno nowego telefonu, ~1000zł, Mi5 vs Mi5S?


Blacha

Pytanie

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu. Obecnie posiadam Xiaomi Mi Note. Byłem z niego bardzo zadowolony, dopóki nie zaczął mi się psuć. Najpierw poszedł głośnik do rozmów, potem port USB, potem telefon upadł i rozbiła się szyba przednia, a na końcu przestał działać focus w aparacie. Naprawa jest nieopłacalna, bo musiałbym wyłożyć na wszystko ~400zł.

Jak wiecie Mi Note ma ekran 5,7". Nie przeszkadza mi ta wielkość, ale jednak wolałbym coś mniejszego. Trzymałem w x-komie Mi5 w ręce i rozmiar jest wręcz idealny. 

Mogę przeznaczyć ~1000zł na nowy telefon. Proszę was o poradę. Zastanawiałem się nad Mi5 i Mi5S. Wiem, że Mi5 zaczyna mieć problemy z płytami głównymi, więc pewnie ten telefon odpadnie.

Zostaje Mi5S. Interesuje mnie wersja 3GB ram. W którym sklepie najbardziej opłaca się kupić? Który sklep ma najlepszą gwarancję?

Jeśli macie jakieś inne propozycje w podobnej cenie, to napiszcie.

Pomóżcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gdy kupowałem Mi5 sam zastanawiałem się czy lepiej wybrać wersje "S" czy standardową, dzisiaj Mi5 kosztuje właśnie w granicach 900-1300zł (biorę na oko tutaj wersje tylko 64GB)
Ja posiadałem wersję w kolorze czarnym z pamięcią 64GB, kupioną z drugiej ręki i zależało mi właśnie na kolorze czarnym by nie widzieć tej czarnej ramki wokół ekranu. w Mi5s chyba również to występuje jednak jeżeli jesteś z tych osób którym to nie przeszkadza to wybierzesz dowolnie wybrany przez siebie kolor.

Jako były posiadacz Mi5 64B w kolorze czarnym nie miałem z nim najmniejszych problemów, wiem że szykuję się również aktualizacja systemu MUI do wersji 9 i oba te smartfony zapewne ją dostaną, w jakim odstępie czasowym - tego nie jestem w stanie Ci powiedzieć. Mogę również Cie uspokoić co do tematu LTE i braku pasma 800MHZ w Mi5. Po pobraniu aplikacji z googple play "4G Switcher" nie miałem najmniejszych problemów z łapaniem zasięgu LTE/4G w sieci Play, może to też dlatego iż mieszkam w centrum Krakowa, oczywiście ustawienie tego pasma ręcznie przełożyło się na żywotność pracy baterii - ok 4,5h gdyż utrzymanie zasięgu sieci to istny pożeracz baterii, dlatego z pomocą przychodzi Quickcharge 3.0.

Reasumując powiem tak, jeżeli znajdziesz w tym przedziale cenowym Mi5 64GB w kolorze czarnym (chyba najbardziej porządanym) to niezastanawiałbym się ani chwili, a jeżeli równie kusząca oferta trafi Ci się na Mi5s to działaj przyjacielu. Mam nadzieje że w jakimś stopniu Ci pomogłem, Pozdro i Życzę udanych zakupów jak i zadowolenia z wybranego przez Ciebie smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 8/14/2017 o 09:30, Blacha napisał:

Cześć.

[...]

Wiem, że Mi5 zaczyna mieć problemy z płytami głównymi, więc pewnie ten telefon odpadnie.

Prosilbym o zrodlo tych rewelacji, bo problemy byly, ale ze znowu zaczynaja (?) sie pojawiac, to juz chyba stwierdzenie na wyrost. 

No i nie napisales najwazniejszego, gdzie chcesz kupic telefon. Polska, Chiny?

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, tpawel napisał:

Żadne na wyrost. Problemy są dalej, co chwila ktoś się na forum z tym pojawia. Inna sprawa ze to ostatnio bardzo popularny telefon więc to pewnie wcale duży odsetek nie jest,ale kednak

No tak, tylko OP napisal to w ten sposob, jakby po prawie 1.5 roku od premiery mi5 nagle masowo zaczely wystepowac problemy z plytami glownymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...