• 0
Sign in to follow this  
filipwil

mi5, czy warto dopłacać do mi6?

Question

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem użytkownikiem LG G4 już od prawie dwóch lat i nadszedł czas na zmiany. Widziałem, że na gearbest z kodami można kupić xiaomi mi5 za 199,99$ i mi6 za 406,99$. Moje pytanie jest takie - Czy te dwa modele na tyle się różnią, żeby warto było dopłacać drugie tyle? Czy warto ryzykować praktycznie brak gwarancji kupując na gearbest? Czytałem o padających płytach w mi5.

Generalnie mój obecny G4 jest całkiem w porządku, tylko wkurza mnie, że krótko trzyma na baterii. Domyślam się, że rezygnując z większego ekranu o większej rozdzielczości zyskam na czasie pracy. Dodatkowo zawsze lepiej mieć trochę świeższy telefon.

Czy oba telefony różnią się zauważalnie np. czasem pracy baterii, szybkością działania, jakimiś ważnymi funkcjami? Jestem przeciętnym użytkownikiem, dużo korzystam z telefonu i internetu, ale też nie wyczynowo. Trochę też jestem gadżeciarzem, więc chcę być w miarę na bieżąco, dlatego próbuję ocenić jak bardzo te telefony się różnią i czy obiektywnie warto dopłacać.

I tak, czy MIUI jest stabilną nakładką bez większych błędów? Korzystałem z tego z 6-7 lat temu, wtedy byłem zadowolony. LG jest stabilne, choć uważam, że nie jest najszybsze i nie ma wielkich błędów. Nie chciałbym się użerać, że co aktualizację nie działa coś innego. O ile lubię bawić się w aktualizację, zmienianie romów to jednak ważne jest to, żeby telefon mnie nie zawiódł.

Dziękuję bardzo z góry, każdy post rozjaśni mi sytuację ;)

Edited by filipwil

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Chyba szansa na to byś trafił na wadliwy egzemplarz jest nikła.. Mnie to nie odstraszyło. W tej cenie i tak można mieć dwie Mi5.
Ewentualnie poszukaj z gwarancją np.w MiCenter czy innym PL sklepie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Jeżeli nie przeszkadza Ci kolor biały i grube ramki wokół wyświetlacza....

Ja zbieram się na mi6 bo jest lepiej wykonany, jest wg mnie ładniejszy, ma lepszy aparat i nie muszę szukać wersji pro żeby mieć więcej niż 3gb ramu.

Kolega kupił mi5 i jakoś dziwnie ten telefon leży w dłoni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this