Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5 - kilka pytań


cheater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

W przyszłym tygodniu planuję zakupić Xiaomi Mi5 3/64 na stronie ibuygou, jednak mam jeszcze kilka pytań.

1. Niestety nie ma wersji czarnej (dostępnej) i raczej nie będzie. Jestem zmuszony więc wziąć wersję białą, w której widać te czarne ramki. Czy ktoś, kto posiada właśnie wersję białą mógłby napisać, czy "oszpecają" one w rzeczywistości wygląd telefonu?

2. Czy Xiaomi.eu to jest ten sam ROM co MIUIPolska?

3. Czy po otrzymaniu telefonu najlepiej zainstalować LineageOS, czy może warto zatrzymać się przy MIUI 8.2? Aktualnie posiadam Huawei P8 Lite i nie będę ukrywał - EMUI niezbyt przypadło mi do gustu, aczkolwiek MIUI na screenach wygląda nieco lepiej. 

Edytowane przez cheater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cheater

1. Jeśli będziesz co chwile myślał o ramkach wokół wyświetlacz to będą ci przeszkadzać a jak o nich zapomnisz to ze spokojem będziesz używać telefon w białej wersji kolorystycznej.

2. Xiaomi.eu jest bo nie ma systemu MIUI Polska :) 

3. Ja nie jestem zwolennikiem MIUI bo system nie jest najcudowniejszym dostępnym na ten model Xiaomi, więc mogę coś doradzić ci co zainstalować aby wykorzystać lepiej możliwości telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cheater

Jeśli by zakrywały ramki to czemu nie ma realnych zdjęć? :)

Odnoście wyboru systemu to nie czas na podjęcie decyzji, jak będziesz mieć telefon to zgłoś się do mnie a ja do tego czasu postaram się uporządkować mój temat na forum odnośnie alternatywnych systemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cheater

Nie patrz się na ten ''poradnik''.

Jeśli będziesz mieć odpowiednią wersje systemu MIUI to zastosuj się do:

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Ja do odblokowywania bootloader używam MiFlashUnlock w wersji 1.1.0317.1 którą możesz pobrać z 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...