Scorup

Problemy z mikrofonem

Recommended Posts

Problem POWSTAJE głównie podczas dmuchania sprężonym powietrzem w stronę mikrofonu... Jestem pedantem i nie lubię kurzu!! (ja zepsułem 2 moduły).

Na całe szczęście naprawa JEST tania i łatwa do naprawy.

Kupujemy taki ...moduł - LINK... (ja kupiłem do Mi5 - Ty poszukaj do SWOJEGO MODELU TELEFONU) i wymieniamy. Problem 'z bani'. UWAGA na Youtube jest 'jak wyjąć baterię z Mi5' (ja się nabrałem), ale niczego nie uszkodziłem..

Chodzi o to żeby NICZYM NIE PODWAŻAĆ BATERII, tylko są dwie naklejki (taśma dwustronna) które należy pociągnąć!! (czarne prostokąty na spodzie baterii).

UWAGA.

BARDZO, ALE TO BARDZO OSTROŻNIE PODŁĄCZAĆ WTYCZKĘ MODUŁU - KURNA UWRAŻLIWIAM WAS, BO BARDZO ŁATWO JĄ SPIERD..IĆ.

Jak Ci się łapy trzęsą - to poproś kogoś kto np. nie jest grabarzem, albo nie pracuje przy młocie pneumatycznym :D i ma w łapkach wyczucie!

Przelutowanie tego gniazda na płycie telefonu to już SPOOORE wyzwanie!!

pozdro.

ps. zamiast płacić kosmiczne pieniądze za serwisy/przesyłki, to możecie zafundować mi np. LINK>>browarka<<<, bo sam 'walczyłem' z tym dobre pół roku :)

MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM. A Ty nie bądź sknera :)

U mnie wymiana modułu nie pomogła tzn. przyczyniła się do tego że rozebrałem telefon wymieniłem moduł ale było to samo. Pod lupą zauważyłem lekko wysuniętą taśmę u góry telefonu. Delikatnie ją poprawiłem i się naprawiło moduł wrócił stary do aparatu i działa , tak więc sprawdźcie wszystkie taśmy łaczące. Pozdrawiam może komuś to pomoże.