Jump to content

Działanie czujnika zblizeniowego

MarcinG

Recommended Posts

Witam

Mam problem z moim Mi2A. Mianowicie czujnik zbliżeniowy (nie wiem jaki to jest typ czujnika), który odpowiada za wyłączanie ekranu podczas rozmowy gdy telefon jest przykładany do ucha działa nie właściwie. Lub ta funkcja. Ogólnie po przyłożeniu do ucha telefonu podczas rozmowy ekran nie wyłącza się. Ale co ciekawe zauważyłem w słoneczne dni, że w mocnym słońcu podczas nawiązania połączenia ekran się wyłącza nawet bez przyłożenia telefonu do ucha. Ekran nie daje się włączyć przyciskiem power. Nie da się zakończyć rozmowy ani nic zrobić z telefonem (poza wyciągnięciem baterii) bo ekran jest nie aktywny. Gdy rozmowa zostanie zakończona (od drugiej strony) ekran się włączy. Ale przypadkiem zauważyłem, że gdy tak się stanie, czyli ekran się wyłączy po nawiązaniu rozmowy wystarczy zakryć palcem pasek górny nad ekranem z czujnikami i ekran się uaktywnia. Problem się pojawił sądzę przy okazji aktualizacji a także naklejenia szybki hartowanej na ekran. Bo te dwie rzeczy zrobiłem tego pewnego piątkowego wieczoru. Jednak w wątku związanym z szybkami hartowanymi zadałem pytanie odnośnie tego problemu i u nikogo taki problem nie wystąpił po naklejeniu szybki. Więc może to jakiś problem z romem lub samym telefonem?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...