Skocz do zawartości

Porada w kwestii aktualizacji dla laika


DanteGamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jestem zupełnym laikiem zarówno jeśli chodzi o użytkowanie forum, jak i samego MIUI. Nie mam żadnego obeznania w kwestii recovery, roota, ROMów i wszelkich zagadnień wykraczających poza podstawowe użytkowanie telefonu. Jak się okazało aktualizacje również należą do tych zagadnień. 

Przez jakiś czas po kupnie sprawdzałem aplikację o nazwie 'aktualizacje', by żadnej aktualizacji nie ominąć. Myślałem, że informacja o dostępności nowej aktualizacji jak i sama aktualizacja do pobrania będą dostępne w tym miejscu. Po tym jak wyczytałem na forum, że sprawa nie jest tak prosta, a każda wersja ma swoje słabe i mocne strony, stwierdziłem że trochę obawiam się z tym bawić. 

Od jakiegoś czasu, gdy próbuję wybudzić telefon, ekran pozostaje czarny i muszę zresetować telefon. Ludziom z tym problemem polecano zmianę wersji i pomagało to, dlatego postanowiłem zrobić to samo. Jednak nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Mam obecnie wersję 5.10.8 i jestem jak dziecko we mgle.

Dlatego zwracam się do Was o pomoc - jaką wersję powinienem zainstalować i jak to zrobić, by pozbyć się tego uciążliwego problemu, a jednocześnie nie mieć nowego? Nie musi to być wersja po polsku, aczkolwiek raczej się przyzwyczaiłem, więc gdybym miał wybierać to już tę polską. Tym bardziej, że jak dla mnie jest bardzo dobrze przetłumaczona.

Z góry dzięki za odpowiedzi, doceniam wszelką pomoc :)

EDIT: Może niepotrzebnie, ale chciałbym dodać, że wolałbym się nie bawić we wszelkiego rodzaju odblokowywanie bootloadera czy też rootowanie telefonu - nie chciałbym robić nic, czego by Xiaomi nie autoryzowało, ani niczego co wymagałoby większego zasobu wiedzy i doświadczenia niż podstawowe. Potraktujcie mnie jak dziecko :)

Edytowane przez DanteGamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rn2 to bootloader jest odblokowany(nigdy nie był blokowany). Jeśli nie chcesz zmieniać recowery i być na oficjalnym sofcie oraz dostawać cotygodniowe aktualizację w najprostszej formie(w apk aktualizację ) to masz do wyboru china lub global. Zapewne chcesz mieć odrazu sklep google i inne usługi bez grzebania więc zostaje global( są dwie wersje dev - aktualizację co tydzień / mogą pojawiać się bledy oraz stable - aktualizację rzadziej ale niby bardziej stabilne i pozbawione błędów). Najprościej i najlepiej żeby pozbyć się wszystkiego z tele (telefon jak z fabryki) to wykonać instalację przez miflash. Jako że takich wątków jest wiele więc pewnie zostanie wywalony do kosza więc poszukaj na forum poradnika albo pisz na PW postaram się pomóc.

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jest tu miejsce na jakieś preferencje, no to ja bym preferował nie zmieniać niczego w samym telefonie innego niż wersja MIUI; najprostszy możliwy zabieg, Nawet nie tyle chodzi o strach, co po prostu o to, że software nie należy do kręgu moich zainteresowań, a moje podstawowe zapotrzebowania nie wymagają ode mnie posiadania obszernej wiedzy w tym zakresie. Mam problem, chciałbym go w najprostszy i najmniej angażujący sposób rozwiązać i w sumie to tyle. Jeśli to dobre porównanie to chciałbym zrobić to, co poradziłby mi pracownik Xiaomi. Wiem, że to bardzo naiwne podejście i jest to ograniczaniem się z własnej woli, ale szczerze mówiąc wolę być ograniczony i wiedzieć co robić niż tych ograniczeń nie mieć i błądzić :)

A więc najlepszym rozwiązaniem byłoby podążanie za krokami podanymi w linku podesłanym przez Marcina? I czy 'zablokowane urządzenie' w pierwszym kroku odnosi się do bootloadera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się