Skocz do zawartości

Mikrofon - słaba jakość nagrań i rozmów


KaRMi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Już od jakiegoś czasu posiadam mojego chińczyka Mi5s. I od dłuższego czasu walczę z mikrofonem w nim. Problemy są takie:

  1.  Jak mam kartę PLAY w slocie SIM1 to podczas rozmowy nikt nie może mnie zrozumieć. Zmiana na SIM2 pomaga.
  2. Kiedy rozmawiam już na SIM2 wszystko gra, do momentu aż włożę słuchawki do gniazda jack (bez mikrofonu). Wtedy nie ważne do którego mikrofonu w telefonie będę mówił, słychać mnie bardzo źle.
  3. Bawiłem się dyktafonem. Wszystko okej, ale jak odsłuchałem nagranie z trybu "Wywiad" to złapałem się za głowę. Co dziwne, w diagnostyce Second Mic działa super. Poniżej wrzucam nagranie (było nagrywane w wytłumionym pomieszczeniu, skąd to echo, nie mam pojęcia. Słychać, że jakościowo dobre ono nie jest).
    http://www119.zippyshare.com/v/tNuegCCx/file.html - ("Test mikrofonu, Ala ma kota, raz dwa trzy, ABC")

Spotkaliście się z czymś takim? Próbwałem metody ze zmianą "true" na "false" w build.prop, ale nic to nie dało. Mam nadzieję, że to nie uszkodzony mikrofon. :/

 

 

Edytowane przez KaRMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, faktycznie zadziałało, wcześniej musiałem robić coś nie tak jak zmieniałem za pierwszym razem. Po tej zmianie, musiałem zrobić kilka prób w dyktafonie, aż w końcu się udało i jest dużo lepiej. Zauważyłem jednak, że jeżeli troszkę oddalę telefon, to dźwięk znowu jest jak z puszki. Czy też tak masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...