Skocz do zawartości

Niedziałająca część ekranu dotykowego


m4q

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

To mój pierwszy post na forum, więc na początku chciałem się przywitać i bardzo podziękować wszystkim za dzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą na forum :-).

Przejrzałem cały dział techniczny Mi5s i nie znalazłem podobnego problemu, dlatego postanowiłem stworzyć ten temat. Może przyda się komuś w przyszłości.

Moją Mi5s (3/64 GB) kupiłem 11.11 ;-) na Ali. Odblokowałem BL i wgrałem TWRP oraz EU Stable ROM. Do zeszłego tygodnia wszystko było w porządku. Niestety, nagle część ekranu przestała reagować na dotyk (obszar o ok. 1,5 cm wysokości). Z poziomu menu diagnostycznego uruchomiłem test ekranu dotykowego, po czym przesuwałem palcem od jednej strony ekranu do drugiej, od góry do dołu. Wynik (zrzut ekranowy) jasno ukazuje problem:

2017-01-08 18.16.27.png

Ten sam problem występuje w recovery (więc nie jest zależny od ROMu), ale chciałem sprawdzić wszystkie dostępne opcje. Zrobiłem factory reset - nie pomogło. Wgrywałem MIUI Global - nie pomogło. W sieci czytałem o kalibracji ekranu dotykowego, ale wpisy dotyczyły innych modeli i nie mogłem znaleźć tej opcji w menu diagnostycznym (i tak, szukałem wszędzie, 'pod' każdą ikoną i opcją tam dostępną). Z mojego punktu widzenia problem leży po stronie sprzętowej (digitizer lub taśmy). Przesłałem również info do serwisu Xiaomi w PL. Na podstawie powyższego zrzutu i opisu stwierdzili, że na 99% jest to wada LCD i jest on do wymiany.

Uzgodniłem ze sprzedawcą, że odeślę telefon do naprawy gwarancyjnej. Liczę, że nie pójdą w naprawę ekranu dotykowego, tylko wymienią cały moduł LCD. Pewnie wątpliwa jest wymiana telefonu na nowy? Niemniej, dzisiaj wysyłam telefon. Dam znać, jak sprawa się rozwinie.

Pozdrawiam,
m4q

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎03‎.‎05‎.‎2017 o 20:18, km1306 napisał:

Witam!

U mnie też wystąpił ten problem. Możesz napisać czy udało ci się wymienić ten ekran? I ewentualnie jak to zrobić? Mój telefon też jest kupiony z allegro...

Cześć,

Odesłany do mnie telefon (z Chin; Ali = Aliexpress) ma sprawny ekran. Nie znam niestety szczegółów naprawy, ale podejrzewam, że wymieniony został cały moduł LCD.

Ze swoim problemem możesz zgłosić się do serwisu z Wrocławia: https://micenter.pl/. Parę miesięcy temu, w moim przypadku ocenili, że na 99% uszkodzony jest wyświetlacz LCD i nadaje się on do wymiany. Koszt takiej usługi to przeszło 550 PLN, (więc jak dla mnie nieopłacalny), ale i tak nie mieli części na stanie.

Powodzenia z naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...