Skocz do zawartości

Redmi 1S - skasował zdjęcia


wojgp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Xiaomi Redmi 1s. Poprzednio miałem zainstalowanego Cyanogen Mod z Androidem 6.0.1 i zrobiłem swupa na karcie SD, aby powiększyć dostępna pamięć wewnętrzną. W trakcie użytkowania telefon nagle się zrestartował i okazało się , że wcięło wszystkie zdjęcia. Zrobiłem backup za pomocą TWRP i będę próbować odzyskiwać utracone dane. Po tej akcji zainstalowałem najnowszego dostępnego ROMa tj. MIUI 6.11.3  Android 4.4.4 ROM HM1SWC ze strony MIUI Polska. Po wrzuceniu ROMa zrobiłem WIPE z poziomu TWRP.  Wcześniej użytą kartę SD spartycjonowałem od nowa i zrobiłem format. W telefonie ustawiłem zapisywanie zdjęć na karcie SD. Kilka razy zdarzyło się, że aparat niby robił zdjęcia , ale nie zapisywał ich na karcie SD, jak również nie było widać podglądu w oknie aparatu. Dopiero po restarcie aparat wracał do normalnej pracy. Dziś problem się powtórzył i zrobiłem restart, po czym okazało się, że wszystkie zdjęcia z karty SD zostały skasowane. O co w tym chodzi ? :( Odzyskuję właśnie zdjęcia programem Recuva i widzę, że nawet się udaje. Podejrzewam , że problem może być w karcie SD. Polećcie proszę jakiś sprawdzony program do partycjonowania . Spróbuję przygotować kartę na nowo i chyba będę musiał ustawić synchronizację zdjęć z chmurą. Z drugiej strony gdzieś czytałem, że dropbox kasuje zdjęcia - pewnie kwestia ustawienia. Proszę o radę, jeśli macie jakieś pomysły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...