Skocz do zawartości

All in One; poszukiwania


Eragon

Rekomendowane odpowiedzi

Hey !

Poszukuję sprzętu dla starszej osoby. Głównym założeniem jest ekran/monitor. Czyli jakość, rozdzielczość, kontrast itd. No bo tylko to się liczy. 

Dlatego następstwem tego jest sprzęt AiO. Znalazłem takie cudaki jak:

- ACER AZ3-710

- Lenovo IdeaCentre 300 ( milion rodzajów, serio)

- MSI Pro 24 4BW

 

Conajmniej 21". 

I tak patrzę sobie, że całkiem one drogie. Więc genialny ja, wymyślił, że może kupić sam monitor + mini PC. 

No właśnie, monitor... Jest wybór, gdy jesteś graczem. A gdy szukam o bardzo dobrej jakości + kamerka internetowa ( 2 megapiksele to już trochę siara, no nie? Ciężko to nazwać jakością HD?) + mikrofon ( Tak ! Co dziwne, jeśli sprzęt ma kamerkę, to często nie ma mikrofonu...). 

A osobna kamerka, jest opcją, no ale to i tak już będzie za dużo kabli, tak sądzę... Bo będzie to przejscie z laptopa 17". Więc przybędzie kabel od klawiatury, może myszki... A miejsca wiele nie ma. Śmiesznie to zabrzmi, ale chcę by było kompaktowe. 

Wzorem poszukiwań jest iMac. No ale cena. Co najwyżej może Mac Mini. Ale i tak wpierw monitor.  A celem tego zestawu będzie Internet + Skype. Tyle. I czytnik CD/DVD jeśliby się znalazł, ale przeżyję. 

Wracając do samych monitorów znalazłem takie:

HP E221C

Philips 272P4QPJKEB 2400zł

 

Ten HP d*py nie urywa. 

A drugi no się ceni, i kamerka właśnie TYLKO 2 mpix... 

I ogółem mało takich :(  

Kwestię Mini PC rozważę gdy znajdzie się sprzęt. All in One lub monitor. Chociaż oczywiście, im większy, im tańszy, im lepszy, tym lepiej...hahahah ;)

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej opłaca się laptop/ultrabook, serio, nie znajdziesz nic ciekawego w AiO, jeżeli pójdziesz w PCStick, to znowu odczujesz braki portów np. USB. No i żadna z firm, które podałeś, nie robią dobrych IPS, kupują u konkurencji, jeżeli chcesz dobry ekran to szukaj albo czegoś od LG/Sony, albo Asus'a. Mac? Jak znajdziesz jakiegoś z 10 ręki to może cena będzie na tyle normalna, aby to rozważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 17.6" jest spore, jak chcesz większy, to kup sam stick, podepnij pod TV i gotowe :D.

AiO jest słabym rozwiązaniem, taniej Ci wyjdzie (i nie wiem, czy nie lepiej), złożyć PC w małą puszkę, klawa+mysz bezprzewodowo i gotowe. Kamerka z mikro to najmniejszy problem. Przeszperałem troszku i ani Asus, ani LG/Sony nic ciekawego nie mają, Asus niby coś tam ma, ale kamerka 1-2mpx, to raczej zadka nie rwie :P. Jak masz czas, to jutro po pracy podrzucę jakieś pomysły jeszcze, teraz już nie mam do tego głowy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupę czasu. 

Stick pod TV brzmi nieźle, ale w realu to nie wypali. 

Rozmyślam właśnie nad:

- Monitorem z głośnikami wbudowanymi

- Na to kamerka 

- Stick PC albo coś pokroju Maca Mini 

- No i myszka i klawa. Nwm czy wireless czy nie, ale to najmniejszy problem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...