Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi do 800zł, Mi4c vs redmi.


JachuWojtan

Pytanie

Witam wszystkich, 

Ostatnim czasie mój ukochany smartfon S4 mini wziął i sobie zdechł :-( Przejściowo mam Sony M2 aqua i mam na nim 500Mb wolnej przestrzeni co dla mnie jest nieakceptowalne. 

Obserwując rynek, po kilkach dniach doszedłem do wniosku- tylko Xiaomi ;-) Tylko jaki??

Moje preferencje: 

* wielkość ekranu- obojętna, >4,8"

* bateria? Miałem S4 mini, tam nie ma baterii, więc obojętna bo wszystkie będą wspaniałe xd

* aparat- czasami jęzdzę po górach na rowerze i lubię pobawić się w fotografa, więc min, przyzwoity

 * wydajność- standardowo internet, FB, używam sporo, sporo apek, więc telefon musi chodzić! :)

* wyświetlacz- nie ma jakiś mega wymagań, żeby w słońcu coś było widać

 

Który model byście mi polecili, tak za ok.800zł?? Zastanawiałem się na Mi4c i redmi (pro, prime, note, skfdsa,fdsafdas) Od mnogości modeli redmi mam już mętlik w głowie. Mi4c brak slotu SD, trochę minus, bo po jakiś czasie lubię zmienić rom. Brałbył Mi4s bez zastanowienia, ale cena..

Chciałbym zakupić tel. w chinach, to będzie mój pierwszy zakup za granicą, w sumie na gwarancji nie zależy mi tak bardzo, nawet jak kupię w PL to nie mam zagwarantowanej..

Jakby ktoś polecił jakiś sklep z dobrymi cenami, albo gotowe linka to byłbym ultra wdzięczny. Chciałbym ominąć też VAT w miarę możliwości :x

Wiem były podobne tematy, ale nadal mam rozterkę MI czy redmi.. :P

Po głowie chodzi mi jeszcze Redmi Pro, tylko ma on PL? i trudno go upolować za 800zł..

 

Pozdro

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Goldway na Aliexpress. Wybierając sellers shiping method jako metodę wysyłki nie dostaniesz VAT a przesyłka idzie trochę szybciej. 176$ za złoty, 186$ za czarny+20$ ta wysyłka. Wyjdzie ok 800zl za zloty, czarny ciut drozej. Na ali płacisz normalnie w złotówkach. Do tej pory wszystkie od niego przychodziły z odblokowanym bootloaderem, więc wrzucisz TWRP i miui polska szybciej
Original Xiaomi Redmi Pro 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone MTK Helio X20 Deca Core 5.5" 1920x1080 Screen 13MP 5MP Dual Rear Camera
http://s.aliexpress.com/nIbUJbQn
(from AliExpress Android)


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, tpawel napisał:

Goldway na Aliexpress. Wybierając sellers shiping method jako metodę wysyłki nie dostaniesz VAT a przesyłka idzie trochę szybciej. 176$ za złoty, 186$ za czarny+20$ ta wysyłka. Wyjdzie ok 800zl za zloty, czarny ciut drozej. Na ali płacisz normalnie w złotówkach. Do tej pory wszystkie od niego przychodziły z odblokowanym bootloaderem, więc wrzucisz TWRP i miui polska szybciej
Original Xiaomi Redmi Pro 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone MTK Helio X20 Deca Core 5.5" 1920x1080 Screen 13MP 5MP Dual Rear Camera
http://s.aliexpress.com/nIbUJbQn
(from AliExpress Android)


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No super, Redmi Pro idealnie się wpasowuje w moje wymagania. Tylko co do dostawy- ile wyniesie realny czas dostawy od Goldwaya metodą Shipping? Trochę zależy mi na czasie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Xiaomi Mi4C nie ma oficjalnie androida 6.0.
Jeśli chodzi o wybór to ja postawiłbym na Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2GB Ram(Snapdragon 650).W antutu benchmark ponasd 72000 pkt.
Właśnie wczoraj zamówiłem na bangood i dziś około godz.8.00 telefon poszedł na przesyłkę.
W tej chwili telefon jest dostępny za 577zł .Ja zapłaciłem 466zł zniżka za Vip3.
Jest też wersja z 3GB Ram ale już jest znacznie drożej.
Jest oczywiście oficjalne Miui z androidem 6.0.1.
Jak chcesz to pisz na pw.


wysławszy z Nexus 7 PureNexus-grouper+gappsy 6.0.1


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

2GB trochę za mało na miui. Notorycznie mi apki ubijało.
Co do dostawy sellers shiping method to generalnie wychodzi ok 2 tygodnie od zamówienia. Już kilka razy brałem. Ostatnie zamówienie zrobione w piątek, w poniedziałek wysłane i w następną środę było u mnie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

To czyja? Muza że streamu w tle, siedzę na TT, ktoś mi piszę na whatsupie więc chcę odpisac- radio przestaje grać. Wchodzę w nie-przeładowuje apke i gra znowu. Ewidentnie ją ubijało. Kłódka poprawiła sprawę w 99% przypadków. Ten 1% jednak został. Teraz na 3GB tego nie ma. Ty na mi4 dzialasz na China więc może tego nie masz.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie obawiałem się trochę 2gb-wek, mój S4mini wyrabiał dopiero na Cm 13 i podkręceniu do 2ghz +jakis kernel.. :-P ale on miał 1,5 ramu

Mam też pytanko, jeśli wezmę u Goldwaya i nie zaznaczę 1-rocznej gwarancji za 12dolców, to jeśli telefon padnie w 1mięsiącu użytkowania, to jest w d*** czy mam gwarancję jakąś?

Generalnie sprowadzam mój wybór do Redmi Note 3 pro (4 gorsza) lub Xiaomi Redmi Pro. 

Ten drugi mega mi się wizualnie podoba i nowszy jest, ale redmi note 3 też spoko, tylko wybrał bym raczej 3gd ramu. 

Pozdro

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, JachuWojtan napisał:

Właśnie obawiałem się trochę 2gb-wek, mój S4mini wyrabiał dopiero na Cm 13 i podkręceniu do 2ghz +jakis kernel.. :-P ale on miał 1,5 ramu

Mam też pytanko, jeśli wezmę u Goldwaya i nie zaznaczę 1-rocznej gwarancji za 12dolców, to jeśli telefon padnie w 1mięsiącu użytkowania, to jest w d*** czy mam gwarancję jakąś?

Generalnie sprowadzam mój wybór do Redmi Note 3 pro (4 gorsza) lub Xiaomi Redmi Pro. 

Ten drugi mega mi się wizualnie podoba i nowszy jest, ale redmi note 3 też spoko, tylko wybrał bym raczej 3gd ramu. 

Co byście z tej dwójki wybrali?? :P

Pozdro

 

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 25.11.2016 o 11:43, JachuWojtan napisał:

Właśnie obawiałem się trochę 2gb-wek, mój S4mini wyrabiał dopiero na Cm 13 i podkręceniu do 2ghz +jakis kernel.. :-P ale on miał 1,5 ramu

Mam też pytanko, jeśli wezmę u Goldwaya i nie zaznaczę 1-rocznej gwarancji za 12dolców, to jeśli telefon padnie w 1mięsiącu użytkowania, to jest w d*** czy mam gwarancję jakąś?

Generalnie sprowadzam mój wybór do Redmi Note 3 pro (4 gorsza) lub Xiaomi Redmi Pro. 

Ten drugi mega mi się wizualnie podoba i nowszy jest, ale redmi note 3 też spoko, tylko wybrał bym raczej 3gd ramu. 

Pozdro

 

Też się zastanawiałem między tymi dwoma i wziąłem Redmi Pro. Dzisiaj w sumie dopiero pierwszy dzień, więc dużo nie powiem. Wszystko jednak działa super, czytnik z przodu świetna rzecz, design świetny, nic się nie zacina (jednak wiadomo, to pierwszy dzień póki co :D ) no i OLED, naprawdę świetnie wygląda. Co do gwarancji to masz 6 miesięcy automatycznie u Goldwaya + 6 miesięcy za wystawienie feedbacka do iluś tam dni. Ta za 12 dolców to dodatek + podobno działa na terenie PL, ale już dużo osób na to narzekało, nie bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Brendol napisał:

Też się zastanawiałem między tymi dwoma i wziąłem Redmi Pro. Dzisiaj w sumie dopiero pierwszy dzień, więc dużo nie powiem. Wszystko jednak działa super, czytnik z przodu świetna rzecz, design świetny, nic się nie zacina (jednak wiadomo, to pierwszy dzień póki co :D ) no i OLED, naprawdę świetnie wygląda. Co do gwarancji to masz 6 miesięcy automatycznie u Goldwaya + 6 miesięcy za wystawienie feedbacka do iluś tam dni. Ta za 12 dolców to dodatek + podobno działa na terenie PL, ale już dużo osób na to narzekało, nie bierz.

Dzięki, generalnie po kilku porównaniach na YT zdecydowałem też na Redmi Pro. Właśnie mnie upewniłeś w 100%, że następny będzie on :-D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...