Skocz do zawartości

"Encryption was interrupted..." - błąd po instalacji romu


marianmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Może opowiem od czego się cała akcja zaczęła.

Po zakupie telefonu z MIUI7 chciałem zaktualizować oprogramowanie do MIUI8. Pech chciał, że próby aktualizacji kończyły się bootloopem i odpinaniem baterii.

Z tego powodu postanowiłem wgrać nowy ROM. Bootloader zablokowany, więc wybór padł na aktualną wersję DEV dla kenzo. Wszystko robiłem zgodnie z poradnikiem znajdującym się TUTAJ.

Wszystkie punkty wykonałem dokładnie jak mówi poradnik, jednak wystąpił problem po ostatnim kroku. Po restarcie telefonu wyskakuje animacja ładowania systemu i nagle potem pojawia się komunikat:

Cytat

Encryption was interrupted and can't be completed. As a result, the data in your phone is no longer accessible.

To resume using your phone, you need to perform a factory reset. When you set up your phone after the reset, you'll have an opportunity to restore any data that was backed up to your google account.

Poniżej znajduje się przycisk "RESET PHONE", po wciśnięciu którego następuje reboot, jednak bez resetu i powyższy komunikat pojawia się ponownie.

 

Czy jest jakiś sposób aby wykonać factory reset w tym momencie? Recovery mode jest zdaje się zablokowany, ponieważ wyskakuje jedynie obrazek z telefonem i wtyczką usb - brak możliwości wykonania jakiejkolwiek akcji.

Próbowałem różnych wersji romów i kilku wersji MiFlash.

Jeśli ktoś z Was ma pomysł jakie kroki mogę teraz wykonać, to bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...