Skocz do zawartości

Aktualizacja Automatyczna


cZuLi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracam do Miuipolska po paru latach i paru telefonach. Obecnie mam Xiaomi mi5 32GB. Kupiłem go na aliexpress, odblokowałem przez xiaomi unlock, wgrałem najpierw miui 7 a od 2 miesiecy mam miui 8. Ogólnie jestem mega zadowolony z telefonu ale mam kilka problemów i może ktoś się z tym spotkał:

1. Mam Miui 8 wersja 8.0.12.0 i jak klikam aktualizacja to nic nie wbija ze coś znalazło czy jest jakiś nowy update. A wg tego to wersję mam o kilka do tyłu. I wg mnie powinien się sam aktualizować. 

2.Czasami jak mam google maps odpalone ( w tle wszystko inne ubite i tylko leci gmaps) to po godzinie czy 1,5 telefon się restartuje i znow muszę na nowo odpalać nawigacje itd. I to raz występuje a drugim razem nie ma zadnego problemu. 

3. I trzeci problem mam gmapsy i odpalam janosika ( janosik ma wszystkie prawa zaakceptowane, plywanie okien i wszystkie inne duperele) i wracam z janosika do gmaps i przez 5 czy 10 minut janosik działa a po chwili widać, że działa ale nie pokazuje żadnych informacji czy uwag co się dzieje na drodze (oczywiscie powinien pokazac fotoradary bo je mijam). 

4. Jak to jest z tym ubijaniem appek? Czemu mam dawać kłódki i jak wyłączyć automatyczne ubijanie aplikacji? Przydałby się tutaj taki ogólny tutorial jak postępować z miui na xiaomi. 

Screenshot_2016-11-07-09-03-39-444_com.android.settings.png

Screenshot_2016-11-07-09-03-14-013_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Aktualizacje miui polska musisz pobrać ze strony miui polska z działu aktualizacje, wrzucić na telefon i zainstalować poprzez "instaluj aktualizację z pliku zip" (wchodzisz w aplikację aktualizacje i w prawym górnym rogu klikasz 3 kropki) i wskazać paczkę zip w folderze na telefonie.

Ad. 3. i 4. Załóż kłódkę na janosika - kiedy apka jest włączona i działa w tle to odpalasz menedżer (ten, który pokazuje apki działające w tle, zapomniałem jak się dokładnie nazywa :) - domyślnie włącza się go lewym klawiszem funkcyjnym) i tam przeciągasz janosika w dół - pojawi się opcja "blokada", klikasz ją i telefon nie będzie jej ubijał. Analogicznie z każdą inną apką.

 

Edytowane przez ciechuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...