Jump to content

Samsung Galaxy Alpha Bateria słaba

Recommended Posts

Witam,
Zakupiłem ostatnio w bardzo okazyjnej cenie smartfon Samsung Galaxy Alpha ze wszystkimi papierami i dwoma oryginalnymi pokrowcami w stanie idealnym. Zero rysek, szkło hartowane na ekranie. Wygląda jakby miał 2 tygodnie. Jednak ma 2,5 roku.
Jego wadą jest bateria która ma pojemność tylko 1860mah, a byl model 2500mah ale nigdzie go już nie ma, nawet na ebay
Telefon używany bardzo mało. W domu wifi, a na zewnątrz dane komórkowe włączone. Ale generalnie mało eksploatowany. Wyświetlacz auto na bardzo niskim poziomie.
I bateria trzyma niecały dzień..
Kupiłem zamiennik chwalonej firmy Bluestar o pojemności 2200mah ale ta bateria to kompletna porażka. Telefon naładowany o 11:00 już o 16:00 woła o pomoc „naładuj mnie”
Czy przez te 2,5 roku oryginalna bateria straciła dużo na żywotności?
Telefon mi się podoba, nie chce go wymieniać bo i tak nikt nie zna tego modelu i nie kupuje na allegro. Gdyby to był jakiś znany model to bym go sprzedał i pozbył się problemu z baterią.
Moje pytanie: Czy warto kupić nową oryginalną baterię? Pomoże to utrzymać mi telefon na jednym ładowaniu chociaż od rana do 23:00 ?
Ewentualnie jakie funkcje oprócz wifi i danych komórkowych i oczywiście niskiej jasności wyłączyć? 

Tags: altis 2016, hyundai hd72, xe camry 2016

Edited by blackcats

Stawiam że trzeba skalibrować/zresetować licznik energii, ale nie pamiętam jak się to robi na samsungu. Używałem w Galaxy S baterii blue star i miała podobną wydajność jak oryginalna, tzn nie była zła.