• 0
bradzik

Na jaki model Xiaomi najłatwiej wgrać rom MIUIpolska?

Question

Witam, zdecydowałem się wypróbować markę Xiaomi (zastanawiam się nad Mi4, Mi4c oraz Redmi 3 S). Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii. Z powodu tego, że będzie to mój pierwszy model Xiaomi zależy mi na tym aby procedura wgrywania na niego polskiego ROMu była jak najprostsza. Sporo się naczytałem o odblokowywaniu bootloadera i wydaje mi się to skomplikowane (szczególnie odstrasza mnie konieczność składania wniosku nabijania jakichś punktów na forum i czekania na decyzje). Podsumowując:

1. Jaki model xiaomi (najlepiej 5 cali) na pewno nie będzie miał zablokowanego bootloadera?

2. Na co zwrócić uwagę by instalacja MIUIpolska była prosta (czy koniecznie szukać telefonu w wersji global, czy "z chińskim syfem" nic nie przeszkadza bo i tak będę wgrywał polski ROM, czy można od razu kupić telefon z china dev i czy to ułatwia odblokowanie?

3. Rozumiem że telefony w wersji China Telecom lepiej omijać, gdyż procedura wgrywania romu jest wtedy utrudniona?

4. Ostatnie pytanie gdzie lepiej kupić (rozważałem Banggood oraz Goldway HongKong).

Pozdrawiam.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Redmi 3 S ma Official Global (najlepiej dev). Zamawiając z tym softem nie będziesz musiał się bawić we wgrywania romów, botloadery itp.

Jest już dostępna wersja obsługująca lte800 co dla niektórych jest ważne

Edited by bergmen
  • Like 1

• 1

Mi4 chyba jest dla ciebie. Stary ale ciągle jary i z najwiekszym chyba wsparciem developerów. A jak masz global stable z językiem polskim to niewiele zyskasz na romie z miuipolska.pl

Tapnięte z RN3Pro

U goldway'a za 112 USD

Tapnięte z RN3Pro

• Like 1

• 0

Każdy model xiaomi wyprodukowany po drugiej połowie 2015 roku ma zablokowany bootloader. Ja mam wgrany global na zablokowany bootloader i język polski jest wszędzie więc miui polska nie jest mi potrzebny :)

Nabazgrane z redmi 3 pro

• Like 1

• 0

Mówicie że nie koniecznie potrzebny rom miuipolska ale na stronie przeczytałem że zawiera on mnóstwo dodatków np. sklep Play. Czy to znaczy że bez wgrania miuipolska nie będę miał sklepu Play? Czy jeśli trafi mi się telefon z jakimś dziwnym chińskim romem to global będzie można wgrać bez odblokowywania bootloadera?

• 0

Global ma sklep Google. Nie trzeba odblokować bootloadera żeby go wgrać

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.