Skocz do zawartości

Nakładka MIUI w porządku, czy do wyrzucenia ?


WebPasti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym uprzedzić, iż przed napisaniem tego posta spędziłem trochę czasu czytając Wasze posty. Niestety problem w tym, że większości nie rozumiem :/

Zakupiłem mi4c 2/16

I w informacjach o telefonie jest napisane :

Wersja MIUI:        MIUI Global 7.3 (stabilna)

                           7.3.2.0.0(LXKCNDD)

Baza android:     LMY47V

Natomiast poniżej jest zakładka "O MIUIPolska "

Jest normalnie sklep play i aplikacja "aktualizacje" w którą wchodząc wyświetla się MIUI7POLSKA  i link miuipolska.pl

Jednak kiedy klikam "uruchom w recovery" wyświetla się obrazek :telefon i ładowarka.

Proszę oświećcie mnie. Mam jakąś podróbkę ? Muszę coś wgrywać, naprawiać ? tak jak mam to jest źle ?

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telefony i proszę o wytłumaczenie "łopatologicznie" (jeśli to możliwe) o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym uprzedzić, iż przed napisaniem tego posta spędziłem trochę czasu czytając Wasze posty. Niestety problem w tym, że większości nie rozumiem :/

Zakupiłem mi4c 2/16

I w informacjach o telefonie jest napisane :

Wersja MIUI:        MIUI Global 7.3 (stabilna)

                           7.3.2.0.0(LXKCNDD)

Baza android:     LMY47V

Natomiast poniżej jest zakładka "O MIUIPolska "

Jest normalnie sklep play i aplikacja "aktualizacje" w którą wchodząc wyświetla się MIUI7POLSKA  i link miuipolska.pl

Jednak kiedy klikam "uruchom w recovery" wyświetla się obrazek :telefon i ładowarka.

Proszę oświećcie mnie. Mam jakąś podróbkę ? Muszę coś wgrywać, naprawiać ? tak jak mam to jest źle ?

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o telefony i proszę o wytłumaczenie "łopatologicznie" (jeśli to możliwe) o co chodzi

Witam. Masz wgrany jakiś chiński rom z dodatkowymi językami. Na ten model nie ma wersji global. Najlepiej zmienić na wersję od Xiaomi.eu. Ten obrazek co ci się wyświetla oznacza że masz zablokowany bootloader, co uniemożliwia wgranie innego romu. Po pierwsze musisz odblokować bootloader, czasem wystarczy prosta komenda. Wszystko masz opisane na forum 😎

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimozis napisał:

Witam. Masz wgrany jakiś chiński rom z dodatkowymi językami. Na ten model nie ma wersji global. Najlepiej zmienić na wersję od Xiaomi.eu. Ten obrazek co ci się wyświetla oznacza że masz zablokowany bootloader, co uniemożliwia wgranie innego romu. Po pierwsze musisz odblokować bootloader, czasem wystarczy prosta komenda. Wszystko masz opisane na forum

Wysłane z mojego Mi-4c

Czyli muszę założyć konto xiaomi jeśli nie mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę założyć konto xiaomi jeśli nie mam ?

Jeśli chodzi Ci o oficjalne odblokowanie bootloadera to daj sobie spokój, odblokuj metodą nie oficjalną opis na forum. Co do konta to warto mieć dla backupu w chmurze, jest lepszy od tego Google bo są nawet wiadomości sms zapisywane, tak że polecam 😎

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slimozis napisał:

Jeśli chodzi Ci o oficjalne odblokowanie bootloadera to daj sobie spokój, odblokuj metodą nie oficjalną opis na forum. Co do konta to warto mieć dla backupu w chmurze, jest lepszy od tego Google bo są nawet wiadomości sms zapisywane, tak że polecam

Wysłane z mojego Mi-4c

Dlaczego dać sobie spokój? Konto fajna sprawa, a info o zgodzie ma w 24-48h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dać sobie spokój? Konto fajna sprawa, a info o zgodzie ma w 24-48h...

Weź mnie nie rozśmiesza sms o odblokowaniu dostałem 15.08 a mimo wielu prób nie udało mi się odblokować BL oficjalnie, dla tego szkoda czasu czekania i szukania rozwiązania na forum. Nie oficjalnie zajęło mi to z 10 minut włącznie z pobraniem odpowiednich narzędzi 😎

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr469 napisał:

Bo do odblokowania musisz mieć wgrany odpowiedni ROM

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Tak właściwy, wszystko miałem właściwe. Szkoda czasu na zabawy z oficjalną metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WebPasti napisał:

A nie wiąże się to z jakimiś ograniczeniami ? Skoro xiaomi nie ma nawet oficjalnego sklepu w polsce, nie będzie jakiś problemów ?

Nie żadnych ograniczeń.

 

4 godziny temu, slimozis napisał:

Weź mnie nie rozśmiesza sms o odblokowaniu dostałem 15.08 a mimo wielu prób nie udało mi się odblokować BL oficjalnie, dla tego szkoda czasu czekania i szukania rozwiązania na forum. Nie oficjalnie zajęło mi to z 10 minut włącznie z pobraniem odpowiednich narzędzi 

Wysłane z mojego Mi-4c

Serio? Po prostu miałeś pecha? W poniedziałek wysłałem info do xiaomi, a we wtorek miałem odpowiedź z akceptacją, w środę telefon, podpięty, rom MIUI Global dev 6.8.26 bodajże. Podpinam pod PC, odpalam fastboot, klikam "unlock" w programie i odblokowane... Całość zajęła mi magiczne 10 minut... Razem z instalacją xiaomi.eu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, po paru godzinach coś mi się udało. Teraz pytanie: jak mogę sprawdzić czy wgrałem dobry rom (miuipolska), czy telefon jest oryginalny i czy czegos nie spaprałem

Jak wgrałeś rom xiaomi.eu to masz oryginalny.

b4de3cd2e9d5df3350fc529b173b22c2.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...