Skocz do zawartości

Oszczędzanie baterii + aplikacje


Foxs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z tego co czytałem najbardziej baterio-żernymi aplikacjami (oczywiście poza tymi które się aktualnie używa) są wifi, dane i gps włączone w tle...

Jeśli ktoś potrzebuje co chwilę dostawać info z fejsbunia czy też korzysta z autopilota to pewnie potrzebuje mieć te połączenia aktywne, mi natomiast nie są potrzebne więc chciałbym spytać czy faktycznie wyłączanie ich z działania w tle pomaga i jeśli tak to czy są jakieś aplikacje które automatycznie wyłączą w/w połączenia i wznowią je gdy będę np. wchodził w sklep googla czy odpalał przeglądarkę, ewentualnie gdy odblokuje telefon i zacznę go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Foxs napisał:

Witam.

Z tego co czytałem najbardziej baterio-żernymi aplikacjami (oczywiście poza tymi które się aktualnie używa) są wifi, dane i gps włączone w tle...

Jeśli ktoś potrzebuje co chwilę dostawać info z fejsbunia czy też korzysta z autopilota to pewnie potrzebuje mieć te połączenia aktywne, mi natomiast nie są potrzebne więc chciałbym spytać czy faktycznie wyłączanie ich z działania w tle pomaga i jeśli tak to czy są jakieś aplikacje które automatycznie wyłączą w/w połączenia i wznowią je gdy będę np. wchodził w sklep googla czy odpalał przeglądarkę, ewentualnie gdy odblokuje telefon i zacznę go używać.

Wifi ma takie ustawienie. Usypia się jak tele jest zablokowany , gps nawet jak jest w przełącznikach włączony to tak naprawdę dopiero jak włączy się apk która go używa to się załącza(czyli normalnie jest wyłączony). Dane mobilne z tego co wiem też można ustawić że po jakimś czasie od zablokowania się wyłączają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem te dane mobilne w panelu sterowania > bateria. Ustawiłem na 5min po zablokowaniu. A co jeśli coś mi się ściąga w tle, ekran się zablokuje to po tych 5min tak czy siak mi odetnie dane mobilne?


I jeszcze: gdy mam ustawioną lokalizację na wysoką wydajność to też będzie ok, będzie się wyłączał wifi na zablokowanym?

 

I czy jest jakaś apka która monitoruje także zużycia przez wifi, dane, gps, bo te co ściągnałem ze sklepu to głównie monitorują tylko inne aplikacje typu gry, aparat itp.

 

ps. jakieś jeszcze porady lub aplikacje do oszczędzania baterii? Swoją drogą czy te aplikacje z app store faktycznie pomagają? One też muszą zużywać trochę energii żeby cokolwiek robić..

ps2. co do wifi to jest to opcja "Wifi włączone w trybie uśpienia"? Powinno być nigdy? Ja miałem na "zawsze".

Edytowane przez Foxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...