Jump to content

Pytania odnośnie cm13


dexorik

Recommended Posts

Siemka mam kilka pytań odnośnie cm13 na xiaomi redmi note 3 pro. 

Pytanie numer 1: Jak sprawdzić jaki mam model czytnika palca ?

Pytanie numer 2: Słyszałem, że po zainstalowaniu cmka bootloader ulega blokacie czy ponowne odblokowanie mogę zrobić nawet tego samego dnia ?? Ktoś mi mówił że mogę robić unlocka tylko raz na miesiąc czy to prawda ?

Pytanie numer 3: Warto wgl ?

Link to comment
Share on other sites

1. Pobierz program AIDA64, potem wejdź w urządzenia i znajdź czytnik linii papilarnych.

2. Wydaje mi się, że można zrobić od razu albo jest jakiś sposób żeby bootloader się nie zablokował, ale poczekaj na odpowiedź kogoś kto już instalował coś poza Miui.

3. Mam doświadczenia z innych telefon + to co czytałem tutaj i na xda. W tym momencie nie warto. Za jakiś miesiąc może być warto. Czas pokaże. Narazie możesz spodziewać się bugów, szczególnie jeżeli akurat masz czytnik linii nie wspierany albo coś tam innego co powoduje bug z baterią. Generalnie musi trochę czasu minąć żeby cm był stabilny, choć na moim ostatnim telefonie nie stało to się nawet po latach... Ale na pewno też ma wiele plusów, jest bardzo szybki jak to czysty android no i bazuje na najnowszej wersji androida.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi Ci o ten oficjalny cm13 co niedługo wyszedł to nie jest na pewno stabilny, to dopiero wydanie nightly. Generalnie nie wiem czy jakikolwiek jest na takim poziomie żeby można było porównywać z Miui. Ale próbuj i daj nam znać, może jest dobrze. Wiem tylko, że jest trochę zabawy żeby z 6.0 przejść znów na 5.1 więc uważaj.

A co do czytnika, niestety ten który masz (też go mam) to najprawdopodobniej goodix czyli czytnik którego nie wspiera narazie cm. Ale sprawdź jeżeli chcesz i daj mi koniecznie znać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Oficjalny działa stabilnie, mam wrażenie, że aparat robi lepsze zdjęcia. Generalnie trzeba sobie odrazu dpi dostosować bo wszystko jest wielkie. U mnie czytnik linii działał. Największy plus dt2w. Bateria bez szału, gorzej niż w MIUI. Powrót do MIUI v7 trochę bolesny, przywróciłem backup i nie miałem dźwięku rozmów. Później chciałem kernel przez fastboot sflashować (myślałem, że dźwięk wróci po wgraniu innego) a tu niespodzianka BL Locked :) Na szczęście MiFlash Unlock od razu w tej samej sesji fastboot zrobił unlock, kolejny restore backup i dźwięk w rozmowach wrócił.

Generalnie fajnie się było pobawić przez jeden dzień ale wróciłem i czekam na kernel z dt2w dla MIUI.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...