Skocz do zawartości

Rom WIUI a MiuiPolska


oscarwilde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać o różnicę między dwoma romami podanymi w temacie. Wiui reklamuje się jako szybszy, "lepszą" baterią i innymi tweakami. Czy rom od MiuiPolska różni się w jakoś znacząco od niego? Wiem że dodajecie tweaki od siebie (piszę to do ekipy MiuiPolska), ale czy ktoś ma jakieś porównanie? Warto się zainteresować tym Wiui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj, sprawdź.

Osobiście to wiele razy porównywałem jego rom. Nie wiem czemu on tego nie zmienia ale większość jego tweaków jest źle napisana (mowa o init.d) i po prostu nie działa.

Jak ktoś chce mogę dac przykłady ale to są po prostu scalone tweaki z xda np. z CrossBreader Tweaks i żywcem skopiowane do MI-2.

Nie sugeruj się tymi hasłami. Oba romy a nawet stock są podobnie dobre i szybkie. Nie ma magicznego sposobu na lepsza baterię niż nowy, custom kernel którego nie ma na razie żaden rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź,

Wgrywałem ten rom jakieś pół roku temu, telefon może trochę przyspieszył, ale nie był zbyt stabilny, miałem pełno FC. Nie chciałem instalować go teraz ponownie (instalacja CWM, backup danych itp.). Stąd moje pytanie, czy coś się może zmieniło. Myślałem o nowym CyanogenMod 11 i kitkacie, ale z tego co wyczytałem na miuiandroid, jeszcze zbyt wiele bugów, no i bateria nie trzyma tak dobrze jak w zwykłym miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak chcesz mieć polski to tylko rom MIUIPolska. WIUI jest ok ale to multilang, robiony w dodatku wg. uznania Wajka. MIUIPolska jest dedykowany tylko dla Polski. Zawiera też dużo polskich dodatków (np. zegarki) których nie ma w WIUI. Na tweaki się nie patrz. Z mojego doświadczenia wynika, że obecnie znane i stosowane tweaki nie robią w MI-2 jakichś dużych różnic bo MIUI już domyślnie jest zoptymalizowany pod MI-2. To tak jakby tweakować Nexusa 7 2013 i dodawać mu jakieś popularne tweaki w build.prop (stosowane rok temu w słabszych telefonach) i liczyc na lepszą wydajność. W MI-2 jak chcesz lepszą baterię i jeszcze większą szybkość to dopiero kernel zrobi różnicę (którego dodam do romu jak będzie to możliwe). A tak to wybierz rom jaki bardziej pasuje pod względem korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,

Chciałem jednak trochę "popsocić" z mi-2 stąd taki temat dyskusji. Póki co jestem bardzo zadowolony z obecnego romu MIUIPolska, ale chciałbym spróbować czegoś nowego na naszych słuchawkach. W takim razie nie mogę się doczekać jak dojdzie nowy kernel. Szkoda że nie mam odpowiedniej wiedzy ażeby samemu pracować nad rom'ami czy też kernelami. Już same aktualizacje i nowości jakie z nimi wchodzą dzięki Waszej ekipie, sprawiają wiele radości :D.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Wiui nie wprowadza nic rewolucyjnego. Zainwestowałem za to w baterie 3150 mAh do Mi2S na 3g wytrzymuje 2 dni pełne a na 2g udało się do 4 dni :)-normalka 50 % więcej na 2g.

Moim zdaniem można wyciągnąć teraz więcej bo w nowym panelu można ustawić aby funkcja telefony na noc się wyłączała :).

Na miui zauważyłem jedną wadę, która nie występuje na CM 10.2 - 4.3 rwie mi połączenie w bluetooth lub jest problem z zasięgiem (rwie głos) w samochodzie w zestawie głośnomówiącym nokii...

Jutro wypróbuje, czy to nie wina oszczędzania energii :(.

Mikrofon dodatkowy już wyłączyłem.

Wiui daje radę ale update masz szybszy na miuipolska :). Osobiście porównywałem tweaki i albo sie pokrywają albo są ogólnikowe i nic tak naprawdę nie wnoszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HTC Desire Z wcześniej wiec jestem przyzwyczajony do tej wagi telefonu. Jest lżejszy od Desire Z.

Rożnica w wadze jest. Wygląda lepiej w standardowej obudowie :). Bateria jest spora, ale różnica w długości działania rekompensuje to :D.

Szukam dodatkowej obudowy do większej baterii i nie mogę znaleźć :(. Są tylko w zestawach z baterią.

Leży w dłoni pewniej bo jak to u grubej kobiety jest za co chwycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...