Skocz do zawartości

Problem z przesyłką zagraniczną


rainbov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uznałem, że mogę Was tutaj podpytać, bo sporo osób ma doświadczenie w kupowaniu produktów z Azji, a ja nie wiem co myśleć o sytuacji.

Kupiłem coś na eBayu z Japonii, list polecony ekonomiczny, standard int'l shipping. Sprzedawca super się wywiązał, wysłał po kilku godzinach, a po 3 dniach paczka według trackingu opuściła kraj kwitnącej wiśni. No i tu się zaczyna kłopot.

Przewidywany termin dostawy jest 11-15 lipca, paczka wyleciała z Japonii ponad półtora tygodnia temu i o ile na stronie poczty polskiej w śledzeniu jest, tak ślad zaginął, dalej pokazuje tylko, że wyszła z kraju nadania. Mieliście może takie sytuacje, że śledzenie nie pokazywało co dzieje się z paczką w naszym kraju, czy może zamiast dalszego czekania powinienem podjąć próby jej lokalizacji? Wyglada to obecnie tak:

5222ba00c6c4eee144b57dccb9e42179.png
Dodam, że cenowo była to paczka, która na cło się nie łapie, ale na VAT jak najbardziej. Tyle, że w UC by sobie ją trzymali i zero o tym informacji?

Proszę o pomoc pojętnych w sprawie, pytałem wujka google o podobny temat już wiele razy i ciężko mi cokolwiek adekwatnego wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rainbov napisał:

Dodam, że cenowo była to paczka, która na cło się nie łapie, ale na VAT jak najbardziej. Tyle, że w UC by sobie ją trzymali i zero o tym informacji?

Nie ma cła na telefony i tablety (ogólnie, urządzenia do przesyłania obrazu i dźwięku za pomocą łączności bezprzewodowej - tak precyzuje to system taryfikacji celnej ISZTAR). Jest tylko podatek VAT - 23% wartości towaru wprowadzonego do obrotu/użytku na terenie UE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r0bertt napisał:

Jeżeli to wyszło z Tokyo 4 lipca to spokojnie - jest jeszcze czas, dopiero 11 dni to leci - co innego jak by to było miesiac lub dwa.... myslę że na dniach się pojawi lub w przyszłym tygodniu ;) powodzenia!

Dzięki. W takim razie czekam cierpliwie :)

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Nie ma cła na telefony i tablety (ogólnie, urządzenia do przesyłania obrazu i dźwięku za pomocą łączności bezprzewodowej - tak precyzuje to system taryfikacji celnej ISZTAR). Jest tylko podatek VAT - 23% wartości towaru wprowadzonego do obrotu/użytku na terenie UE.

Nie był to telefon/tablet ale owszem elektronika i w ISZTAR patrzyłem, ale zgadza się też z tym co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...