Jump to content

Aligator71

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by Aligator71

 1. Xiaomi strasznie się pieści z EEA. Mam dwa Mi10, jeden global, drugi EEA. Na globalu wszystkie aktualizacje są od strzała, nigdy nie trzeba zmieniać regionów albo instalować ręcznie przez aktualizator. Widzę, że odpowiednika na globalu (12.2.5.0) nie wycofali. Nie wiem w czym rzecz ale morał taki że lepiej celować w globale z chińskich sklepów (wysyłka z Europy) niż telefony z polskiej dystrybucji, gwarancja i tak jest taka sama.

 2. Aktualizowałem z 12.0.6 przez menu aktualizatora wskazujac paczkę ręcznie. Aktualizowało sie dziwnie, zawsze procenty leciały płynnie, teraz się proces zatrzymał na kilka minut przy 5%, myślałem że coś się uwaliło. Potem przeskoczyło na 60%, a potem się zrestartował. Wszystko działa, dużo lepiej niż na androidzie 10, który z niewiadomych względów zaczął mi od kilku tygodni zamulać. Teraz ponownie telefon reaguje natychmiast. Działają dymki czatów, volte, vowifi, nie widzę żadnych błędów. Nie musiałem przywracać ustawień do fabrycznych.

  Edit: jak ktoś napisał wcześniej wyłącza się nawigacja Google (mapy), w ciągu 2 godzin wyłączyła się 5 razy.

 3. 7 minut temu, Robert.S. napisał:

  Dam znać jak w wersji z Android 11 pojawi się VoLTE I WiFi Calling.
  W 12.0.6 z kartą Orange działo mi to doskonałe.

  Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
   

  Możesz spróbować ręcznej aktywacji tymi kodami, przełączniki do obu usług powinny się pokazać w menu:

  VoLTE *#*#86583#*#*
  VoWIFI *#*#869434#*#*

 4. Wraz z wypuszczeniem stockowego romu 12.0.6.0 (EEA/Global) zaczęło działać w mi10 oficjalne voLTE oraz voWiFI (WifiCalling) w sieci Orange. Piszę oficjalne, ponieważ przed aktywacją usługi voWiFI  wyświetla się regulamin sieci Orange wraz z linkami do strony operatora.

  Ponieważ na forum pojawiło się kilka sprzecznych wypowiedzi odnośnie funkcjonowania tej usługi (część z nich została usunięta ze względu na offtopic) będę wdzięczny za podawanie w tym temacie dokładnej wersji romu (EEA/Global) oraz rodzaju usługi w sieci Orange (marka/podmarka, abo/karta) wraz z informacją czy usługa działa czy nie działa. Zakładam, że każdy ma najnowszy rodzaj karty SIM obsługujący LTE. Natomiast voWiFi wymaga otwartych portów UDP 500 i 4500 więc może nie działać przy korzystaniu z publicznych hotspotów. Dlatego testy proszę przeprowadzać raczej na domowym routerze lub tam, gdzie mamy pewność że powyższe porty nie są blokowane.

  Zacznę od siebie:

  12.0.6.0 QJBEUXM - nju abonament - działa voLTE oraz voWiFI
  12.0.6.0 QJBMIXM - orange flex - nie działa żadna z usług, brak w menu możliwości włączenia voLTE/voWiFi

 5. Czy ktoś może napisać gdzie w Mi10 znajduje się dokładnie czujnik zbliżeniowy? Etui mi go częściowo zakrywa i telefon podczas rozmowy wariuje. Muszę podciąć etui ale chcę to zrobić dokładnie i punktowo. Dzięki.

 6. Stockowy rom Mi10 12.0.6 dostał wsparcie volte i vowifi od Orange. Po aktualizacji wyskoczył komunikat z regulaminem Orange odnośnie vowifi i obydwie opcje pojawiły się w menu i działają (sprawdzone). Romy pojawiły się wczoraj, przy braku dostępności można zmienić region na Szwajcarię lub wgrać ręcznie rom poprzez menu aktualizacji (tylko EEA).

 7. 1 godzinę temu, Rafcio082 napisał:

  U mnie na sofcie 12.0.6 nie ma Volte i na telefonie jeszcze tego nie widziałem. Jestem w Nju Mobile na nadajnikach Orange. Czyżby Nju zablokowało tą usługę dla swoich klientów ?

  Ja mam właśnie nju i mam to co na screenie wyżej. Ty masz global a ja EEA, pewnie stąd różnica.

  Edit: vowifi też działa, pojawia się regulamin Orange do akceptacji więc podejrzewam że objęli oficjalnym wsparciem mi10 jeśli chodzi o volte i vowifi od softu 12.0.6 EEA.

  • Like 1
  • Thanks 1
×
×
 • Create New...