Witam,
jestem w podobnej sytuacji co autor wątku, te same numery itp., z tym że regionu nigdy nie zmieniałem, ale nie o tym chciałem.
Pierwszą negatywną rzeczą, jaką dostrzegłem po aktualizacji do Androida 10 jest brak możliwości uśpienia ekranu blokady poprzez dotknięcie np. kciukiem (nie wiem jak ta funkcja się nazywa, stąd taki opis), chodzi o to, że nie jest to takie zwykłe krótkie dotknięcie ale jakby dłuższe, większą powierzchnią (kciuk zamiast opuszka innego palca). Więc, gdy ekran jest włączony i zablokowany to ta funkcja pozwala na uśpienie ekranu bez użycia "power button".
Nie wiem, czy jest to kwestia Androida 10 czy romu od Xiaomi, bo na wcześniejszym romie (Android 9 PKQ1.180904.001 oraz MIUI Global 11.0.8.0(PFGEUXM)) opisana przez mnie funkcja działała.
Może gdzieś w ustawieniach jest ukryta ta opcja ale ja nie znalazłem.
@akara czy możesz sprawdzić to u siebie? Dzięki.
P.S. Proszę o przeniesienie tego posta do wątku zbiorczego w razie gdyby autor nie odpowiedział.