Jump to content

ARobert

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

ARobert's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. U mnie po wyłączeniu powiadomień w opcjach aktywności problem zawieszania się w trakcie treningu całkowicie ustąpił. Od początku roku były to biegi w granicach 1-1,5h i wszystkie bez problemu się zapisywały. Ekran pod wilgotnym rękawem żyje sobie własnym życiem ale nic złego się nie dzieje. Zegarek trzyma w pamięci 20 treningów i usuwa najstarszy zapis w przypadku pojawienia się nowego treningu. Oprogramowanie najnowsze w wersji PL 1.1.6.36
 2. Może wystarczy reset Amazfita z poziomu ustawień zegarka a jak nie to można zainstalować jakieś starsze oprogramowanie i wtedy po podłączeniu pobierze ponownie aktualne oprogramowanie zgodne z językiem telefonu. Masz wszystko na forum w wątkach o modyfikacjach...
 3. ..czy pobiera nowy firmware po zmianie języka ? Powinien pobrać wersję 1.1.6.34 i wtedy powinien być angielski. Jeżeli po zmianie języka nic nie pobiera to raczej chyba powinien być język hiszpański. Czy telefon ma połączenie z internetem ? Może warto spróbować na innym telefonie bo czasem bywa tak, że niektóre telefony natywnie po resecie nie obsługują polskiego tylko ustawiają język operatora sieci dla której był wyprodukowany i polski trzeba dogrywać poprzez aplikacje i może to jest taki przypadek. Nie wiem jak wtedy rozpoznaje język Mi fit.
 4. Wyłącz wibracje występujące w czasie aktywności związane np. z alarmami w ustawieniach sportowych lub osiągnięcie dziennego celu i powinno być OK.
 5. ....ja w Iphonie ustawiałem język aplikacji (nie telefonu) na angielski i wtedy też miałem 1.1.6.34 bo chodziło mi to stabilniej niż polskojęzyczne 1.1.6.36 które cały czas się wywalało ...przynajmniej gruba czcionka dawała się wgrać w tej normalnej wersji 8 i nie była aktualizowana. Jak zaczęły się problemy to żeby poszukać rozwiązania z gubieniem zapisu przepiąłem zegarek na androida. Miewałem takie sytuacje nawet na początku biegania, jak poczułem wibrację już po np 2-gim kilometrze to się zawieszał. Był to mój jedyny włączony alarm sportowy więc zobaczę co się zmieni jak go wyłączę. Na razie chciałem jeszcze sprawdzić zapis 1.1.2.05+GPS 18344 a potem wrócę do najnowszych wersji. Póki działam na Androidzie to korzystam z Mi fit 4.0.14 w wersji Revolutions.
 6. Wydaje się, że GPS 18344 nie jest wcale taki dobry dla Bipa. Problemy z zawieszaniem zaczęły się od 1.1.5.56 czyli od czasu jego wprowadzenia. Stara wersja GPS-u 9567 jest chyba najmniej problemowa. Dłużej łapie fixa ale nie zawiesza zegarka. Nie robię bardzo długich treningów biegowych ale wczoraj i dzisiaj na starych FW, starych GPS-ach i Mi Ficie 407B_Revolutions - 12km i dobrze ponad godzina biegu zapisały się bez problemu co przy najnowszej wersji u mnie nie było możliwe. Edit Dzisiaj zrobiłem test z najnowszym oryginalnym FW 1.1.6.36 w wersji PL i starą wersją GPS no i niestety wywaliło pomiar po 50 min biegu.... czyli chyba jednak nowa wersja FW jest do kitu a nie GPS jak myślałem. Ta wersja PL chyba najbardziej sknocona bo udało mi się zapisać na niej może ze dwa krótkie biegi a resztę wywaliło. Wersja angielska 1.1.6.34 jest stabilniejsza ale też się potrafi zawiesić. Spróbuję jeszcze raz jakichś starszych FW i zobaczę czy jest jakaś nadzieja dla tego zegarka bo trudno liczyć na producenta skoro im dalej tym gorzej. ...i jeszcze jedna edycja. Podobno przyczyną zawieszania może być efekt "mokrego rękawa" (wg rosyjskiego forum). W czasie treningu nie ma blokady ekranu. Jeżeli ekran poprzez ruch rękawa zostanie przesunięty w prawo na to pole z godziną i informacją o długim przyciśnięciu przycisku w celu zakończenia treningu i w tym momencie otrzymamy jakiś alarm sportowy (autopauza, tempo, tętno, dystans) to może nastąpić zawieszenie i wyjście do ekranu zegara bez zapisu treningu. Pomaga ponoć wyłączenie alarmów sportowych albo starszy firmware np. 1.1.2.05. Nie wiem czy nowe wersje jakoś uwrażliwiły dotyk ?? Ponoć problemów nie było jak zegarek był na wierzchu... np w lecie czyli gdy nie było "szorowania" ekranu mokrym rękawem. Temat warty sprawdzenia........ czyli do sprawdzenia najnowszy FW i wyłączenie alarmów sportowych.
×
×
 • Create New...