Jump to content

buddy

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

buddy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Ja też mam niebieski ekran przez ułamek sekundy przy włączaniu - to nic dziwnego. Mam ustawione HDMI CEC, kiedy włączam wszystko pilotem od mi-boxa telewizor się włączy, a mibox jeszcze nie - przez moment jest brak sygnału. Moment to nawet za dużo powiedziane, mrugnięcie okiem dosłownie. Tylko co w tym dziwnego? Wyłączasz go co 5 minut że aż tak przeszkadza? Dziwi mnie, że aż zdecydowałeś się napisać nowy wątek o taką bzdurę, błahostkę.
 2. Sęk w tym, że przejściówkę miałem od początku użytkowania, zakupiłem ją razem z urządzeniem. Nigdy problemów z chromecastem nie było, wszystko śmigało jak złoto, a teraz po tej gównianej aktualizacji wszystko się pochrzaniło. Tzn. zgaduję że po aktualizacji, bo jak długo to nie działa to pewny nie jestem - na 100 % jeszcze 3 tyg. temu działało bez zarzutu. EDIT: Rozwiązanie okazało się prozaiczne. Wszedłem w sklep play i odinstalowałem aktualizacje do "chromecast built-in". Pomogło i wszystko śmiga jak poprzednio.
 3. Witam Posiadam MiBoxa S, kilka dni temu zainstalowała mi się aktualizacja, która ważyła ok. 600 MB. Ogólnie mam przejściówkę na Ethernet USB i tak korzystam z internetu w urządzeniu, zatem przez długi czas w ogóle się nie zorientowałem że jest problem z wi-fi po aktualizacji. Zorientowałem się dopiero kiedy chciałem użyć chromecasta w youtube i zaczęło nie pykać. Okazało się, że mibox nie chce się teraz połączyć z moją siecią wi-fi, po próbie łączenia wyskakuje komunikat "nie udało się znaleźć sieci [nazwa]", mimo że sieć normalnie wykrywa i widzi. Na innych urządzeniach wi-fi działa bez zarzutu. Dwukrotnie resetowałem router jak i samego miboxa - bez efektu. Jakieś pomysły?... Wszystko znakomicie działało, przysłali tą gównianą aktualizację i wszystko się popsuło... EDIT: Po odłączeniu przejściówki ethernet urządzenie połączyło się z wi-fi. Mimo tego nie działa chromecast - gdy np. próbuję odpalić filmik z youtube na telefonie wyświetla się komunikat "podczas łączenia się z ekranem [nazwa] wystąpił błąd" ... O co tu chodzi?
 4. Aplikacja Test.Netspeed ze sklepu Google.
 5. Witam. Posiadam Mi Boxa S i wszystko działa w porządku oprócz wi-fi. Mianowicie prędkość strasznie skacze. Posiadam łącze 20 Mb/s. Na komputerze po kablu LAN jest stałe 20, zero skoków. Następnie testowałem na smartfonie po wi-fi i także stabilne 20 mb/s żadnych skoków i anomalii. Z kolei na miboxie to jest loteria.. raz leci 8-9 mb/s, raz leci 15 mb/s, czasami równe 20... Przy oglądaniu youtube'a, cda, filmów itp. to nie przeszkadza, ale kiedy chcę pooglądać streamy albo iptv to niestety jest to uciążliwe. Posiadam router TP-Link 2,4 Ghz. Znajduje się on w tym samym pokoju, jakieś 3-4 metry od miboxa więc bardzo blisko, zasięg kresek jest na maksa. Na ich drodze nic nie stoi, czysto. Jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...