Jump to content

back13

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by back13

 1. Wtedy masz ewidentny problem po stronie kabla/sterowników ja nigdzie nie mogę go podłączyć inaczej niż samo ładowanie
 2. Tak też zrobiłem ( reset fabryczny), żadnego problemu z telefonem nie mam jednak chciałem wgrać Lineage os na Android Pie, pojadę w ciągu kilku dni do serwisu może uda im się zdiagnozować czy to faktycznie gniazdo usb jest zepsute.
 3. Zauważyłem jeszcze jedną zależność, jakakolwiek reakcja telefonu na podpięcie go do ładowania dzieje się tylko przy oryginalnym kablu xiaomi, mam jeszcze 2 kable z allegro przez które wcześniej komunikowałem się z pc przestały nawet ładować telefon po podpięciu do usb ,ładowarka normalnie, czyli rozumiem że nie mam możliwości przez wifi lub inne sposoby ( może bt ) odblokowania telefonu oraz wgrania innego romu ? na samej komunikacji przez usb aż tak mi nie zależy.
 4. Żeby przestawić z ładowania na mtp czy cokolwiek muszę wejść w ustawienia programisty ponieważ na belce nic nie ma, kiedyś działało to normalnie, poniżej screen z CMD. Sam nie wiem jak to mogło się tak samo popsuć. Jeśli do końca tygodnia nie znajdę innego rozwiązania będę zmuszony zainstalować linuxa jednak nie mam teraz dostępu do swojego komputera.
 5. To jest windows 7 tylko z wyłączonymi upiększeniami aero, próbowałem też na drugim 7 oraz na 10. Myślałem właśnie o tym że może skończyć się to linuxem jednak za wszelką cene chciałem tego uniknąć, z tego co widzę to na live cd albo emulatorze na windowsie to nie pójdzie ? Może ktoś jeszcze ma pomysł na to ustrojstwo ? Jeśli już muszę linuxa , na ubuntu będą takie same komendy jak na podanym przez Ciebie ?
 6. Witam, mam problem z komunikacją telefonu z jakimkolwiek komputerem (były 2 sprawdzone komputery które działały i normalnie się podłączałem jednak to było 1-2 miesiące temu) po podłączeniu telefonu do komputera następuje tylko ładowanie żeby było łatwiej kroki które już wykonałem - Wszelkiego rodzaju instalowanie sterowników mtp skanowanie przez menadżer urządzeń instalowanie ze strony microsoftu - czyszczenie portów usb, zmiana portów kabli (testowane 3 różne kable z których wcześniej każdy działał) - debugowanie usb przełączanie na mtp , ptp , nie zależnie co ustawimy telefon tylko ładuje - fastboot również nie odpowiada gdy podłączam go w tym trybie - mi flash zero reakcji - mi unlock zero reakcji - reset całego telefonu - dalej ta sama sytuacja - zmiana pliku na/data/property/persist.sys.usb.config na mtp - tego nie mogę zrobić ponieważ nie widzę katalogu w menadżerach plików przez brak roota, przez airdroid rownież nie da rady macie jakiś pomysł jak to obejść ? Wydaje mi się że brakuje mi tego właśnie pliku z ostatniego punktu lub czegoś co definiuje telefon jako urządzenie mtp ponieważ nie ważne jaki sterownik nie zainstaluje na komputerze telefon w dalszym ciągu w menadżerze urządzeń pokazuje unknow device , a w sterownikach z listy brakuje nawet do wyboru urządzeń mtp. Podczas próby "naprawy" na którymś z for przeczytałem żeby wyczyścić dane w aplikacjach związanych z mtp tak też zrobiłem jednak wątpie czy to ma jakikolwiek wpływ, pozatym jeszcze niedawno na dwóch komputerach wszystko działało a jestem pewny że nikt tam nic nie grzebał. Przy próbie włączenia telefonu trzema przyciskami naraz pojawia mi się MI - Recovery 3.0 i jest tam jeszcze opcja wipe all data ale jeśli dobrze rozumiem to już całkiem ucegle telefon ponieważ nie będę miał jak wgrać innego roma. Proszę o pomoc naprawdę nie wiem co jeszcze mogę tutaj zrobić żeby to zaczeło działać, nie znalazłem jeszcze takiego przypadku . Wersja MIUI GLOBAL 9.6.2 ( kupowany z IBuyGoU) Wersja Android 8.00 PR1
×
×
 • Create New...